سیاست ما عین دیانت ماست؛ سیاست یعنی عدالت و دادگری و گسترش عدل. مسئولین و مدیران باید بدانند که انقلاب اسلامی قابل فراموش یا استحاله شدن نیست. هنوز خاطرات جبهه های جنگ و در کنار بزرگانی که تاریخ از وصف آنها ناتوان است و لحظاتی که این بزرگواران در اوج جوانی جان به جان آفرین تقدیم نمودند و پیرترها که چشم از دنیاطلبی بستند و سینه ها را آماج گلوله ها و ترکش ها قرار دادند برایمان فراموش نشده و قطعاً برای تمامی کسانی که قلبها و روح مهربان و لطیفشان برای استقلال و آزادی و نظام اسلامی می تپد، فراموش نشده است.

با بهترین آرزوها برای تمام کسانی که گمنام، چشم هایشان را به زر و زیورها و تأمین یک زندگی راحت برای خود و زن و فرزندانشان بستند و خالصانه به کشور اسلامی خدمت کردند و هنوز در هر فرصتی که پیش آید از خدمتگذاری به این نظام الهی کوتاهی نمی کنند و چانه بر سرحداقل و حداکثر حقوق مدیریتی نمی زنند و برای خدا کار می کنند و بدون ادعا از خدمات آنها امنیت و آرامش و آسایش برقرار می شود و سلامتی مردم کشور از ایثار آنان تأمین می شود، نه با تعداد صفرهای فیشهای حقوقی آن مدیران.

بر دست تمامی این عزیزان بوسه می زنیم و در مقابل خدای متعال تعظیم و سجده شکرش را برای نعمت و رحمت وجود این عزیزان را بجای می آوریم، از خدا آرزوی هدایت آن دسته از مدیرانی که انقلاب و مردم را فراموش کرده و مال طلبی و بی تفاوتی نسبت به سلامتی مردم را پیشه کرده اند می نماییم،که قطعاً اگر خود را اصلاح ننمایند، آتش خشم خدا دامان آنها را دربر خواهد گرفت و در پیشگاه عدل الهی بدون کوچکترین اغماضی مجازات خواهند شد.

انتخاب خبر با استعانت از خداوند متعال مجموعه گزارش هایی در خصوص وضعیت مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان انتشار داد. این رسانه در ادامه رسالت خطیر خود و همچنین اصل امر به معروف و نهی از منکر وظیفه خود می داند تا کماکان به بررسی عملکرد مدیران متولی سلامت مردم در اصفهان و سایر نقاط ایران عزیز بپردازد.

و اما مردم شریف اصفهان و جمعی از کارشناسان آگاه در حوزه سلامت، مجموعه اسناد و مدارک بی شماری در خصوص نحوه عملکرد مدیران سه معاونت این دانشگاه یعنی معاونت غذا و دارو، معاونت درمان و معاونت بهداشتی در اختیار انتخاب خبر قرار داده اند که این رسانه بنا بر وظیفه انسانی و شرعی خود گزارش های آن را به محضر مردم عزیز اصفهان و ایران و مسئولان بزرگوار و پرتلاش و دلسوز دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جهت اطلاع و هرگونه اقدام مقتضی تقدیم می نماید.

در بخش اول این گزارش ها، انتخاب خبر به بررسی عملکرد برخی از مدیران معاونت غذا و داروی استان اصفهان می پردازد که مشروح آن در ذیل ارائه می گردد.

مدیرانی از حوزه معاونت غذا و دارو از وظایف محوله عدول نموده اند
مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدانند که تعدادی از مدیران حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از وظایف محوله عدول نموده و مردم استان اصفهان را دچار عوامل مخرب ایمنی و امنیت خوراکیشان نموده اند.

فرد شاغل در واحد رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید بداند وقتی نمی شود بیشتر از یک هندوانه برداشت نباید اینهمه سمت های متعدد را طلب می کرد. در این صورت همه فعالیتش زیر سؤال می رود؛ از صدور مجوز غیر قانونی برای تخصیص سهمیه بالای الکل برای شرکتی که تحت نظارت معاونت غذا و دارو نبوده، گرفته تا هزینه های انتخاباتی در شورای شهر، پول ها و سکه های اخذ شده برای همایش های غذا و پرداخت های زمان فعالیت در معاونت غذا و دارو به خواصش!

او قطعاً نمی تواند در پیشگاه خدا و مردم پاسخی داشته باشد و اقدامات خود را توجیه کند. ای کاش او برای این قصورات، حداقل زبان عذرخواهی می داشت تا خدا از سر تقصیراتش بگذرد.

مطابق با یکی از اسناد و مدارکی که در اختیار انتخاب خبر قرار داده شده است؛ مدیری در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تاریخ نهم بهمن ماه 1391 مجوز تحویل 5000 لیتر الکل طبی 96 درجه فاقد بیترکس(ماده تلخ کننده و سمی که به الکل سفید جهت غیرقابل شرب نمودن آن افزوده می شود) را به شرکتی که تحت نظارت معاونت غذا و دارو نبوده صادر می کند.

و اما نکات حایز اهمیت اینکه:
1- این شرکت تحت نظارت نمی باشد، مسئول فنی ندارد و فاقد پروانه های بهداشتی از جمله پروانه مسئولیت فنی می باشد.
2- وقتی نوشته می شود مسئول فنی، یعنی کسی به عنوان ناظر بر فعالیت آن شرکت از طرف معاونت غذا و دارو تعیین شده است و دارای پروانه مسئول فنی می باشد، در صورتی که شرکت مورد اشاره نه مسئول فنی داشته و نه تحت نظارت آن معاونت می باشد.
3- براساس موارد فوق، قطعاً این نامه یک نمونه سندسازی برای صدور مجوز غیر قانونی بوده و از نظر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مشکوک می باشد.

از عجایب روزگار در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این است که متخلف در جایگاه رسیدگی به تخلفات این ارگان قرار می گیرد!

توزیع مواد غذایی فاسد در سطح کشور
(ع . ، ی) که سلسله جنبان اصلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است، نباید خود را با مدیران قبلی معاونت غذا و دارو،(ا . ، ک و م . ، ش و غ . ، ص) مقایسه کند؛ که آنها امروز از قَبَل این مقام به چه مقامات و ثروتهایی دست یافته اند و ایشان از قافله ثروت اندوزان جا مانده است. لحظه ای به خود آیید که (ع . ،ج) مدیر فعلی در غذا و دارو به اتفاق برخی مدیران این دستگاه چه ظلم ها در حق این مردم و کشور روا داشته اند و چگونه در توزیع مواد غذایی فاسد در سطح کشور از آرد گرفته، جهت قوت لایموت مردم تا پنیر و سایر اقلام روا داشته اند.

خودشان به تک تک موارد واقف هستند و با دور زدن قوانین حقوقی و نادیده گرفتن حقوق مردم چه ظلم های جبران ناپذیری که انجام نداده اند. خوشبختانه و به لطف الهی اگر مدیران اینچنینی در برخی دستگاههای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درحال فعالیت اند، کارمندان صدیق و کارشناسان متعهد و با صلاحیت و شایسته ای هستند که متعهد به اصل ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده و خود را در برابر مردم مسئول دانسته و طبق قانون اساسی و با توجه به قوانین کشور و اصل امر به معروف و نهی از منکر در تقابل با این مدیران معلوم الحال در آمده و از حقوق خود گذشتند و علی رغم تمام فشارهای غیر منطقی و غیر انسانی و تهدیدات و تنبیهات غیر قانونی که از سوی این مدیران بر آنها روا گردید، گمنام به این کشور و مردم خدمت کرده و می کنند.

معاونت غذا و داروی اصفهان بیو تروریسم را کلید زده است
هنوز کودتای نوژه فراموش نشده، مباحث بیوتروریسم که برای کشورهایی مانند ایران جدی و حایز اهمیت است و خود به نوعی مسلمان کشی و نسل کشی است نباید فراموش شود؛ امروز داعش، مسلمانان و انسانهای بی گناه را سر می برد و فریاد الله اکبر سر می دهد و مدعی اسلام است، البته اسلام آمریکایی!

آقای دکتر دیناروند چرا متوجه نیستند که بیو تروریسم به سرکردگی تعدادی از مدیران و برخی از اعضای کمیته فنی در معاونت غذا و دارو اصفهان کلید خورده است؟ جناب آقای هاشمی وزیر محترم و متعهد و مؤمن و دلسوز به انقلاب و مردم که مساعی شما در طول این مدت، قابل تقدیر است، خواهشمند است تصمیمات جدی در خصوص وضعیت اسف بار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اتخاذ نمایید.

هر چند لازم است مباحث، ریشه ای و اساسی حل گردد، بحث آموزش و اجرائیات دو مبحث جدا از هم می باشند؛ وقتی یک استاد دانشگاه، مدیر فلان اداره می شود یا مسئولیت دستگاهی را در دانشگاه تقبل می کند نمی تواند بگوید کار سرم نریزید من مشاغل دیگر دارم و نمی رسم! نمی تواند برای دقایقی سر کار اجرایی بیاید و چند روزی هم پیدایش نشود، نمی تواند پاره وقت بیاید، از طرفی یک دکتر داروساز که خود فروشنده دارو و لوازم آرایشی بهداشتی است که ممکن است برای نگهداری داروهای غیرمجاز مثلاً داروی سقط جنین در مظان اتهام باشد و خدایی ناکرده داروخانه های زنجیره ای دارد نمی تواند چنین تشکیلات مُعظم و با اهمیتی را اداره نماید.

این تشکیلات نمی تواند توسط فروشنده و صاحب امتیاز و... اداره گردد، مدیر باکفایت و متعهد به نظام اسلامی و معتقد به مردم می خواهد.

اگر فردی اقدام به انجام جرمی نماید و در اثر عوامل خارجی نتواند جرم را به اتمام برساند و مُصر بر انجام جرم باشد(برابر اسناد و شواهد) قانونگذار حکم چنین مجرمی را به خوبی مشخص نموده است؛ حال(ع . ، ج) که ادعای سم شناس عالی رتبه بودن دارد، چطور مواد غذایی آلوده و سمی را، که بارها غیرقابل مصرف انسانی بودن آن اعلام شده است، ماهها و با تحت فشار قرار دادن کارشناسان جهت آزادسازی محموله ها و عودت به صاحبان کالا جهت عرضه به مردم سپری نموده و وقتی با مقاومت کارشناسان رو به رو می شود روند آزمایشات را تغییر می دهد و با انجام آزمایشات غیرمرتبط سعی در جهت قابل مصرف کردن آنها داشته است؟!

جناب آقای وزیر بهداشت و درمان! اگر از خودگذشتگی برخی از کارشناسان نبود،(ع . ، ج) با صحنه سازی و عزل و نصب ها و ترفندهای دیگر پس از چندین ماه تلاش و به دور از چشم قوه قضائیه و... می گفتند من مدیرم! و نمی گفتند انهدام کردم!؟ آیا اختیار بوده یا اینکه موانع خارجی که همان مقاومت و ایستادگی کارشناسان است سبب گردیده است که چنین اقدامات و صحنه سازی هایی(ع . ، ج) و عواملش در انجام جرم های غیر قابل گذشت انجام دهند.

(ع . ، ج) باید می فهمید که مردم با اعتماد به ایشان مواد غذایی را مصرف می کنند، نه اینکه او اینگونه سخیف و علیه سلامتی مردم اقدام نماید. این مدیر یا مدیران قبلی چگونه کارخانه ای را که مسائل متعدد غیربهداشتی دارد با اخذ وجه و سکه کارخانه برتر در روز جهانی غذا اعلام می کنند؟ هنوز فراموش نشده است که هر کارخانه ای که از پرداخت وجه و سکه خودداری نموده است برتر نشده است! اساساً مگر باید این دکان برتر و زیرتر مطرح باشد؟ مگر می شود یک کارخانه در مسائل بهداشتی ضعیف باشد و یا امتیازات PRP آن کم و ناچاراً دستکاری مدیریتی یا کارشناسی بشود! تا کارخانه را برتر کرد؟! کدام قانون به این مدیر یا مدیران قبلی اجازه داده که وجه و سکه با واسطه یا بی واسطه از کارخانجات اخذ نمایند؟ پس حسابرسی دانشگاه و صندوق هدایا برای چه بوده و چگونه اینان هزینه کردند. حتماً می گویند ببخشید اشتباه کردیم حالا از طریق واسطه یعنی آقای(س . ، و) و کارشناس رابطمان آقای(م . ، س) اصلاح نمودیم!

(ع . ، ج) چگونه ماهها گندم های فاسد را که مستندات آن موجود است انهدام نکردند تا گندم ها آرد شد و...؟! چگونه یک کارخانه آرد، آن هم در داخل شهر و در میان شلوغ ترین و مستضعف ترین مردم در حین عملیات مستغلاتی طرح توسعه و گسترش کارخانه را از دست ایشان می گیرند و آرد در مجاور سیمان و مصالح ساختمانی تولید می کنند و چگونه ایشان که مسئول اوزان هستند، یک کارخانه آرد به جای 40 کیلوگرم و 100 گرم آرد از 35 تا 38 کیلوگرم کیسه گیری می کند؛ مدیر از بازرسینش نخواهد که بر عملکرد آن کارخانه نظارت داشته باشند؟!

چگونه به یک کارخانه آرد که ظرفیت و تجهیزات لازم را ندارد انواع پروانه های ساخت از 7% تا... نول و ستاره را می دهند؟! آقای(ع . ، ج) برایشان حتماً توضیح داده اند که نمی توان چنین پروانه های ساختی را صادر بنمایید، زیرا در این صورت دانه مرغی و... باید به گندم اضافه شود تا بتوان این تنوع آردی، اهدایی شما و مدیران قبلی، رسمیت یابد. این کمیته فنی شما به چه کار می آید؟! آیا کمیته فنی اقدام به سرپوش گذاشتن مسائل خلاف قانون می نماید؟! مگر نباید کمیته فنی معاونت غذا و دارو به بررسی دقیق و کارشناسی و ارائه نظرات متقن و علمی برابر با شرح وظایفش کند؟! آیا کمیته فنی مختار الدوله است و می تواند هر کار غیرقانونی را برای مدیر سر و سامان دهد؟! پس چطور آقای(م . ، ک) در این کمیته فنی تشخیص چنین اشتباه(انشاالله) فاحشی را ندادند و ظلم آن به مردم شد.

معاونت غذا و دارو اصل شایسته سالاری را نادیده گرفته است
اصلاً ملاک هیئت علمی شدن چیست؟ آیا این نان ها را به زن و فرزندانتان می دهید؟ مدیر قبلی مهمترین کاری که در زمینه کارشناسی داشت، یخ سازی بود! چرا مبحث شایسته سالاری را لگدمال کرده اند؟ چگونه توزیع نیروهای علمی و شایسته در معاونت غذا و دارو انجام می گیرد؟ مثلاً متخصص آردسازی(باتوجه به سابقه کار در کارخانجات آرد) را در واحد کنترل پولک و نبات سازی به کار گمارده اید و کارشناسی که در اداره مشغول تهیه CD خورشت ماست و تهیه بسته بندی شکیل برای خرمای فلان کارخانه(د.ه) و مسئول انجام عملیات تست چشایی در اداره بوده با جعل مدرک در تدوین استاندارد شرکت نموده و هیچگونه تجربه ای در زمینه بازرسی نداشته و حتی کسی که در هسته گزینش دانشگاه صاحب پرونده است را کارشناس آرد و نان یعنی قوت لایموت مردم قرار داده اند! واقعاً(ع . ، ج) خواب است؟! شاید(ع . ، ج) به واسطه این که چنین کارشناسی برخی روزها با آرایش و ماسک صورت و عطر و ادکلن زدن در آسانسور اداره در حال تردد می باشند خوششان آمده و شاید هم چون نمونه های آرد و گندم حاصل بازرسی پلمب نشده است!؟ اما هر چه بوده و هست، شایسته سالاری در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان محسوب نمی شود.

یا نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی قاچاق توسط کارشناس صنایع غذایی صورت می گیرد که نه تخصص در این رابطه دارد و نه دارای جایگاه سازمانی به صورت رسمی می باشد. نامبرده قراردادی بوده و معضل مهم قاچاق توسط فردی دنبال می شود که ثبات شغلی لازم در این اداره را ندارد و تازه شواهدی مبنی بر عدم توجه و پیگیری نامبرده در امر قاچاق مواد آرایشی و بهداشتی وجود دارد.

از طرفی، نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی برعهده فردی قرار می گیرد که خود فروشنده و مرتبط با شرکت های واردکننده و توزیع کننده مواد آرایشی و بهداشتی می باشد. این فرد عنوان درشت آرایشی و بهداشتی را به همراه نام خود بر سر درب واحد صنفی خود در شهر قید می کند تا وسیله ای برای معرفی دفتر کارش به مراجعه کنندگان به واحد صنفی اش و به ارباب رجوع هایش در اداره باشد؛ فردی که با اعمال تبیعیض با مراجعینش برخورد نموده و با رفتارهای غیر طبیعی مراجعینش را رنجور و ناراضی می کند.

حتی نظارت بر مواد غذایی توسط افراد فاقد تخصص و صلاحیت لازم در زمینه بهداشت و سلامت مواد غذایی صورت می گیرد؛ در صورتیکه در این سازمان، کارشناسان خبره و مجربی که که سالیان طولانی در این سازمان، خالصانه فعالیت نموده اند با ترفندهای واهی بایکوت شده اند و می شوند و مشاغلی به ایشان داده شده است که هیچگونه ارتباطی با تحصیلات و تجربیات آنان ندارد؛ به عبارتی، کارشناسان خبره و مجرب صرفاً به صورت محترمانه تبعید شغلی و عزل غیر رسمی می شوند.

شکایات مردمی به مراجع قضایی ارجاع نمی گردد
آیا جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آقای دیناروند معاون غذا و داروی ایشان اطلاع دارند که شکایات مردمی در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری نشده و موارد به مراجع قضایی ارجاع نمی گردد! مسئولان وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مشاوران اعظم به سایر بخشها هم نگاهی افکنند تا بهتر متوجه چگونگی توزیع نیروهای انسانی شوند. آن وقت یادتان به روز معارفه تان بیاید که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض یکی از مدعوین کم سواد مبنی بر این که حداقل یکی از خودمان(اصفهانی) انتخاب می کردید پاسخ دادند عمداً غریبه انتصاب نمودم تا نظارت بهتر و عالیه داشته باشند! نگفتند(ع . ، ج) و (م .، ا) همسایه اند و از روی ناچاری و چشم تو چشمی مجبور شدم؛ (ع . ، ج) هم مزد دست ایشان را داد!!!

انشاءالله اگر (ع . ، ج و ع . ، ی) قابل هدایتند خدا هدایتشان کند و اگر نیستند انشاالله قانونگذار و مجریان قانون بتوانند سزای ایشان و همراهانشان را بدهند تا عدل و داد با تمام دغدغه ها و دلسوزی ها و نگرانی هایی که مقام ولایت دارند همچنان در این کشور گسترده تر از پیش برقرار گردد و مردم خصوصاً محرومان جامعه از آن به نحو وافر، بهره مند گردند، تا اینچنین از زمینه سازان حکومت عدل جهانی به رهبری آن امام برحق(عج) باشیم.

 

اخبار مرتبط:
کسب و کار خانوادگی با رانت دولتی
یارانه بهداشت و درمان در جیب مدیران ثروتمند
فارابی بیمارستانی در آستانه ورشکستگی