مشکلات مالی شهرداری‌ها که ناشی از نبود درآمد پایدار در این سازمان‌عمومی است، باعث شده آنها برای جبران هزینه‌ها سازمان‌های زیرمجموعه خود و شهر، دست به اقدامات اشتباهی مثل فروش تراکم بزنند. در عین حال بعضی از اقدامات این سازمان، سبب چندین‌برابر‌شدن مشکلات ناشی از ضعف‌مالی شهرداری‌ها شده است. نیروهای‌مازاد و حقوق موردنیاز برای پرداخت به این بخش ازجمله معضلاتی هستند که درحال‌حاضر به دایره مشکلات‌مالی شهرداری دامن زده است. اظهارات عضو شورای‌شهر درحالی است که معاونت توسعه منابع‌انسانی شهرداری‌تهران در سال94 ادعا کرده بود که حتی یک نیروی مازاد در شهرداری‌تهران وجود ندارد و میزان رشد نیروی انسانی طی چندسال اخیر به‌نسبت افزایش خدمات به شهروندان بسیارپایین بوده است. محمدعلی عفتی داریانی تاکید کرده بود: «حدود دوسال است که ما در شهرداری‌تهران جذب نیرو نداریم و به همین ترتیب نیروی مازادی هم در شهرداری وجود ندارد.» وجود نیروی‌مازاد در شهرداری‌ها نه‌تنها بهره‌وری را کاهش می‌دهد، بلکه اگر نیازهای مالی نیروها به‌خوبی تامین نشود، ممکن است سلامت اداری نیز به خطر بیفتد. مردم اگر احساس کنند در مراجعه آنان به شهرداری‌ها سلامت اداری وجود ندارد، به‌شدت از شهرداری‌ها فاصله می‌گیرند.

مشکل حاد منابع‌انسانی در شهرداری

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای‌شهر تهران با اشاره به معضل‌جدی انبوه نیروی انسانی در شهرداری گفت: مشکل منابع انسانی در شهرداری بسیار حاد است، اگرچه به‌شکل رسمی اعلام می‌شود که شهرداری ۶۸‌هزار نفر نیرو دارد، اما براساس آمار بیش از ۱۳۰‌هزارنفر از شهرداری‌تهران حقوق می‌گیرند و باید شرایط آنها تعیین‌تکلیف شود. مجید فراهانی ادامه داد: شهرداری تهران هرماه نزدیک به ۵۵۰‌میلیاردتومان به‌عنوان حقوق پرداخت می‌کند و این عدد بار بسیارسنگینی را از نظر هزینه‌های جاری بر دوش تهران گذاشته است. فکر و ذکر شهردار تهران، معاون مالی و اقتصادی و مدیران ارشد شهرداری همواره از اول ماه این است که چگونه حقوق این جمعیت‌عظیم را پرداخت کنند.

او با اشاره به جلسات متعددی که با معاونت توسعه و منابع انسانی شهرداری داشته است، گفت: در کمیسیون برنامه و بودجه وضعیت منابع انسانی را بررسی کرده‌ایم و به این نتیجه رسیده‌ایم که وضعیت اصلا بسامان نیست، به همین دلیل در جلساتی که با معاون توسعه منابع انسانی داشتیم، ایشان وعده دادند طرحی را برای ساماندهی نیروی انسانی تهیه کنند و این موضوع در دستورکار شورای‌شهر تهران نیز قرار دارد. فراهانی افزود: درحال‌حاضر بخش‌عمده‌ای از نیروهای شهرداری به‌خصوص مدیران از نیروهای بازنشسته هستند. بخشی از نیروها نیز از بخش‌های دولتی دیگر در شهرداری به خدمت گرفته شده‌اند، این افراد باید به محل کار خود برگردند و دیگر نباید از نیروهای بازنشسته استفاده شود. او در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر کسی در شهرداری وجود دارد که کار نکند، اما حقوق‌ بگیرد، گفت: وضعیت در برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری بسیار اسفناک‌ است. برای مثال در شرکت بهره‌برداری مترو بیش از چهار‌هزارنفر بدون‌پست هستند. اصطلاحا به کارمندان بیکار معروف شده‌اند. وضعیت شرکت به‌گونه‌ای شده‌است که اساسا فرهنگ کار از میان رفته است، به همین دلیل به‌نظر می‌رسد کار‌کردن دیگر ارزش محسوب نمی‌شود که باید به این وضعیت خاتمه داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تشریح راهکار شرایط موجود گفت: باید برای بدنه کار جدید تعریف شود و با توجه به شرایطی که در حال حاضر در شهرداری داریم، لزومی ندارد همه کارها برون‌سپاری شود. به‌گزارش ایلنا، فراهانی خاطرنشان کرد: بدنه شهرداری و نیروهای‌مازاد باید به‌نوعی ساماندهی شوند که در قالب سازمان‌ها و شرکت‌های‌جدید کارهایی را که قبلا توسط شهرداری برون‌سپاری می‌شد، انجام دهند. این یکی از راهکارهایی است که می‌توان بدون تعدیل ‌نیرو از نیروهای مازاد کار کشید. مدیریت، ساماندهی و برنامه‌ریزی برای بالابردن بهره‌وری نیروی کار از اهم مسائلی است که امروز باید در اولویت قرار گیرد.