به گزارش خبرنگار قضایی سایت انتخاب خبر، دادگاه مدیرمسئول سایت انتخاب خبر، صبح امروز(چهارشنبه) 23 اسفند در شعبه 1 دادگاه کیفری یک استان اصفهان به ریاست قاضی نجف پور و با حضور اعضای هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد.

پرونده مدیر مسئول سایت انتخاب خبر با شکایت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و به اتهام نشر اکاذیب تشکیل شده است.

مدیرمسئول انتخاب خبر پس از استماع شکایت شاکی به دفاع از خود پرداخت و گفت: اگر بخواهیم نسبت به مبارزه بی امان با فساد اقدام کنیم باید حق آزادی بیان را به رسمیت بشناسیم. رسانه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی باید آزادی بیان و امنیت پس از بیان را داشته باشند. آزادی بیان تنها راه نجات کشور از مفاسد اداری و مالی است. آزادی بیان تنها راه نجات اقتصاد کشور است. در این صورت مردم نسبت به آینده کشور و انقلاب امیدوار می شوند و ارتباط عاطفی آن ها با قوه قضائیه و مسئولان آن دو چندان می گردد.

وی تاکید کرد: رسانه ها باید از حق آزادی بیان و انتشار آزاد مطالب برخوردار باشند. اگر حتی رسانه ای بیم آن می رود که مطالبی را خلاف عنوان کرده باشد باید قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی اصل را بر درستی اظهارات آن رسانه قرار داد. شأن و منزلت رسانه و اصحاب رسانه بازداشت موقت یا دائم و آزادی به قید قرار کفالت نیست. اگر جرمی واقع نشده است یا اگر جرم قبل از تشکیل دادگاه اثبات نشده است نباید رسانه ها و اصحاب رسانه مستقل و منتقد را بازداشت و سرکوب کرد.

وی در ادامه، ضمن رد اتهام نشر اکاذیب رسانه ای گفت: من هیچ یک از اتهامات منتسب به خود را قبول ندارم. در این جلسه از دادگاه، نکاتی را به حضور قاضی پرونده و مستشاران او و هیئت منصفه می رسانم که نشان می دهد شکایت معاونت غذا و دارو استان اصفهان درخصوص انتشار مطلبی تحت عنوان «بیوتروریسم به اصفهان رسید» بی اساس و کذب است.

در ادامه دفاعیات مدیرمسئول انتخاب خبر؛ مجتبی قاسمی، ابوالفضل اصلانی و عباس جعفریان دهکردی، نماینده حقوقی و مسئولان ارشد معاونت غذا و دارو استان اصفهان به دفاعیات متهم و همچنین پرسش های متعدد اعضای هیئت منصفه پاسخ گفتند.

گفتنی است؛ به دستور قاضی نجف پور رئیس شعبه رسیدگی کننده، ادامه جلسه رسیدگی به اتهامات مدیرمسئول انتخاب خبر به جلسه بعدی موکول شد تا در این فاصله زمانی، استعلامات لازم از برخی نهادها و سازمان های مرتبط با موضوع به عمل آید.