صالحی همچنین عنوان کرد به نظر می رسد شرکت آبفا در تبلیغ و ترویج مصرف بهینه آب در جامعه موفق نبوده در حالیکه شرکت برق در این زمینه بسیار موفق عمل کرده به گونه ای که با تولید و پخش برنامه بابابرقی بیشتر اقشار جامعه درصدد خاموش کردن لامپ اضافی هستند که پیرامون این نقطه نظر کارشناس شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: شرکت آبفا استان اصفهان در سالهای اخیر با تولید برنامه های فرهنگی مختلف توانسته مصرف سرانه آب خانگی را از 189 لیتر در شبانه روز در سال 86 به 150 لیتر در سال جاری کاهش دهد که می توان درخصوص تولید برنامه های فرهنگی به همین برنامه رادیویی جاری حیات که 3 سال متوالی است تولید و پخش می شود اشاره کرد و نیز برنامه قطره که از سیمای مرکز اصفهان پخش شد همچنین طی سالهای اخیر جشنواره های متعددی از قبیل جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب، جشنواره روزنامه دیواری بنویسیم آب بخوانیم زندگی ، جشنواره قاصدکهای برکت ویژه مهدهای کودک، ... برگزارشد و نیز تأسیس خانه فرهنگ آباز جمله دیگر اقدامات در این زمینه است هم اکنون خانه فرهنگ با تعامل با اداره آموزش و پرورش استان اقدام به آموزش کودکان و نوجوان پیرامون مصرف بهینه آب نموده است.

http://news.abfaesfahan.ir/sites/default/files/styles/complete_news_page/public/0K0A7305.JPG?itok=6HSoJcYt 

صالحی در ادامه پرسید چرا با توجه به بحران کم آبی در اصفهان از پساب فاضلاب در چرخه تولید استفاده نمی شود؟ احمدزاده مدیر آبفا شاهین شهر و میمه در جواب گفت: بر طبق قانون جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب به عهده شرکت های آب و فاضلاب در کشور است و آبفا شاهین شهر به بهترین شکل ممکن اقدام به این عمل می نماید اما مطابق با قانون شرکت های آب و فاضلاب پس از تصفیه فاضلاب پساب را در اختیار شرکت های آب منطقه ای قرار می دهند هم اکنون شرکت آب منطقه ای پساب تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر را در اختیار شهرداری این شهر جهت آبیاری فضای سبز قرار داده است. همچنین در سالهای اخیر شرکت آبفا استان اصفهان با جذب سرمایه گذاری در بخش خصوصی با انعقاد قراردادهایی در قالب بیع متقابل، BOO و BOT ، ماده واحده تبصره3 سرمایه گذار پس از اجرای تعهدات، پساب در اختیار آنها قرار می گیرند که عمدتاً صنعت گران می باشند.

یکی از شهروندان پرسید چرا در حین بارندگی آبهای سطحی در شهر جمع آوری و هدایت نمی شوند که در پاسخ به این سؤال احمدزاده مدیر آبفا شاهین شهر گفت: در واقع هدایت و جمع آوری آبهای سطحی در شهر به عهده شهرداری است در حقیقت شهرداری ها باید با مجزا سازی شبکه جمع آوری آبهای سطحی از شبکه فاضلاب اقدام به این امر به بهترین شکل نمایند. این درحالیست که بیش از 40 سال از قدمت شبکه فاضلاب شاهین شهر می گذرد و فرسودگی شبکه فاضلاب حوادثی را در این منطقه به همراه داشته است که انتظار می رود با بازسازی شبکه فاضلاب شاهین شهر از وقوع حوادث جلوگیری شود.

http://news.abfaesfahan.ir/sites/default/files/u1/0K0A7327.JPG

یکی از اعضای شورای شهر وزوان سؤال کرد: با توجه به کاهش دما در فصل زمستان در منطقه میمه و وزوان چه اقداماتی جهت تعویض کنتور قدیمی و تبدیل آنها به کنتورها از جنس مرغوب و مطلوب نموده اید؟ احمدزاده در پاسخ اعلام کرد: در حال حاضر شرکت آبفا استان اصفهان دارای بهترین آزمایشگاه تست کنتور در کشور است به طوریکه صددرصد کنتورها قبل از نصب مورد بررسی ایزو 4064 قرار می گیرند و مرغوبیت آنها به تأیید آزمایشگاه تست کنتور قرار می گیرد سپس کنتورها در اختیار مشترکین گذاشته می شود و نیز در فصل سرما به مشترکین توصیه می شود که کنتورهای خود را عایق بندی کنند تا از سرما محفوظ بمانند و نیز عمق حوضچه ها هم که کنتور در آن قرار می گیرند در مهار سرما مؤثر می باشد.

همچنین در این برنامه یکی از شهروندان پرسید با اینکه در سالهای اخیر شرکت آبفا استان اصفهان تأکید بر استفاده از تجهیزات کاهنده در دستگاهها و سازمانهای مختلف می نماید اما هنوز ادارات مختلف از ابزار کاهنده مصرف آب استفاده نمی کنند که در پاسخ مدیر آبفا شاهین شهر و میمه گفت: در سال گذشته طبق دستورالعمل مدیریت بحران ستاد بحران استانداری همه دستگاهها ملزم به استفاده از تجهیزات کاهنده شدند اما متأسفانه به رغم این ابلاغ حدود 10 درصد از ادارات شاهین شهر از این امر استقبال کردند و انتظار می رود در سال جاری با توجه به کمبود منابع آبی ادارات استفاده از تجهیزات کاهنده را ضروری قلمداد نمایند.

همچنین یکی از ساکنان شهر وزوان سؤال کرد: آیا درخصوص مجزاسازی شبکه آبیاری فضای سبز از آب شرب برنامه ای در دستور کار دارید؟ که در این باره احمدزاده مدیر آبفا شاهین شهر گفت: با تعاملی که میان آبفا با شهرداری میمه و وزوان صورت گرفت مقرر شد حداکثر تا 2 ماه آینده ، همه شبکه آبیاری فضای سبز میمه و وزوان از شبکه آب شرب مجزا شود و نیز گیاهانی مورد کاشت قرار گیرد که مقاوم به کم آبی هستند.