انتخاب خبر برای اینکه گزارش خبری مبسوطی در این راستا تهیه کند خبرنگار خود را به طور سرزده روانه هر دو بیمارستان کرد تا از وضعیت نابسامان موجود اطلاع کسب کند.

خبرنگار انتخاب خبر در ارائه نتایج بررسی های میدانی خود می نویسد: به صورت سرزده وارد بیمارستان فارابی شدم که به من گفته شد دکتر م. ط یکی از مدیران اصلی بیمارستان فارابی که اکنون برای برخی از برنامه ها به کانادا سفر کرده است طبق برنامه تا عصر در اتاق عمل است(اسناد و مدارک موجود است).

و اما از دو مدیر دیگر این بیمارستان یکی در داخل بخش ها و یکی نیز داخل جلسه بود و کسی پاسخگو نبود. بر اساس شواهد و منابع معتبر این روزها کمتر می توان دکتر م. ط را در اتاق خود دید چون او مشغول درآمد زایی(کارانه سرسام آور) در اتاق عمل و اتاق شوک بیمارستان است و گاهی تمام وقت خود را برای این موضوع سپری می کند.

گفته می شود کارانه پزشکان صد برابر پرستاران و پرسنل اتاق عمل است و گاهی به 60 میلیون می رسد ولی پرستاران و بقیه پرسنل شاید به یک میلیون هم نمی رسد.

این در حالی است که دکتر م. ط اخیراً نام بیمارستان فارابی را به مرکز تخصصی و فوق تخصصی فارابی تغییر داده که به گفته مطلعین در بیمارستان این اقدام فقط برای فریب افکار عمومی بوده زیرا داشتن سونوگرافی و icu و ccu از خصوصیات مراکز تخصصی و فوق تخصصی است که این بیمارستان فاقد آنها است.

bimarestanefarabi

جالب است بدانید که دکتر ح.ر.ط که پیش تر به عنوان یک مقام مسئول در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول فعالیت بود به همراه دکتر م.ط چنین موقعیت های شغلی را برای خود رقم می زنند و به اصطلاح به یکدیگر نان قرض می دهند.

این روزها دکتر م.ط و دکتر ح.ر.ط در بیمارستان فارابی مشغول شوک دهی به بیماران(روانی) و حضور تمام وقت در اتاق عمل هستند و کار پزشکی بیهوشی اتاق های عمل و اتاق شوک بیمارستان فارابی را با یکدیگر تقسیم کرده اند.

حال با وجود اینکه این اقدام آنان خلاف اخلاق پزشکی و از همه مهمتر نقض قوانین و مقررات استخدامی کشوری است(اسناد و مدارک موجود است) در شرایطی که آمار بیکاری پزشکان افزایش پیدا کرده است، ماجرای فیش های حقوقی نجومی مدیران و رؤسای ادارات دولتی در بخش بهداشت و درمان تکرار می شود. دکتر م.ط و دکتر ح.ر.ط به فکر مال اندوزی و انحصار مشاغل برای خود هستند و همچنان پزشکان دیگری که می توانند عمل شوک و بیهوشی را انجام دهند در مجموعه پزشکی فارابی جایگاهی ندارند.

یکی دیگر از منابع آگاه بیان می کند که دکتر م.ط که پیش از این طی سال ها به عنوان یکی از مدیران بیمارستان امین مشغول خدمت بوده است باید جوابگو باشد که چرا در طول هر ماه مقداری از واریزی حقوق پزشکان و پرستاران این بیمارستان بدون اینکه در آنالیز حقوق آنها مشخص باشد(به عنوان متفرقه پرسنل) کسر می کرده است(اسناد و مدارک موجود است).

این مبالغ معلوم نیست به حساب چه کسی واریز می شده است. پس از سال ها در سال 93 مشخص شد که مبلغ چند میلیون تومان از حساب افراد در طول سال ها کسر شده است و با یک حساب دقیق و بررسی عمیق متوجه شدند که این عمل برای برخی دیگر از کارکنان و پرسنل بیمارستان امین اتفاق افتاده است و اکنون آنها متوجه آن شده اند. گفته می شود اداره کل بازرسی استان اصفهان و نهادهای دیگر در استان نیز بر این موضوع اتفاق نظر داشته و در حال بررسی و پیگیری این موضوع هستند.

به نظر می رسد ماجرای فیش های نجومی در اصفهان نیز تکرار شده است و شاید چنین تخلفاتی که این روزها در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشاهده می شود در دستگاه های دولتی و شبه دولتی دیگر در اصفهان وجود داشته باشد.

متأسفانه کسی از مسئولان و حتی رسانه ها به موضوع احتمال تخلفات مالی- اداری در سایر دستگاه های دولتی و شبه دولتی در استان اصفهان اشاره ای نمی کنند و نسبت به آن حساس نشده اند.

امروز زمان آن فرا رسیده که همه مدیران ناکارآمد و سودجو و منفعت طلب از پشت میزهای اختلاس کنار روند و به جای آنها مدیران پاک دست، لایق، دلسوز و انقلابی بر سر کار بیایند.

به نظر می رسد اخلاق پزشکی در کار و فعالیت این حرفه رنگ باخته است و اگر اینگونه تداوم یابد جمع کثیری از پزشکان متخصص ایرانی بیکار می مانند و به جمع بیکاران کشور اضافه می شوند.

شاید این یک نمونه از صدها نمونه ای است که در سازمان ها، ادارات و بیمارستان های کشور اتفاق می افتد. اگر کمی انصاف به خرج داد می توان در مشاغل دولتی نانی بابرکت به دست آورد و قطعاً کسب نان حلال گواراتر از تضعیف حقوق دیگران و حق الناس است.

با عنایت به گزارشات عدیده‌ای که حاکی از نارضایتی مردم شریف در استان‌ اصفهان است خوشبختانه برخی از مسوولان انقلابی و بادرایت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان متوجه موضوع انجام اعمال غیر قانونی دکتر ح.ر.ط شده اند و هفته گذشته او را از سمت خود در معاونت درمان برکنار کردند.

سپاس بر همه آنهایی که دلسوز نظام و کشور هستند و نمی گذارند حقی از کسی ضایع شود و از منویات مقام معظم رهبری پیروی و اطاعت می کنند و درود بر همه پزشکان متعهد که بر قسم هایشان پای بندند و در مسولیت خطیر خدمت رسانی به مردم کوتاهی نمی کنند.

گفتنی است بر اساس اخبار موثق از منابع غیر رسمی، طی روزهای آینده احتمال تغییرات مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وجود دارد؛ در این راستا گفته می شود مدیران متخلف مانند دکتر م.ط و دکتر ح.ر.ط به زودی در پست های جدیدی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار می گیرند؛ این در صورتی است که دو فرد مزبور به همراه یکی دیگر از مقامات مسئول در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارای پرونده های تخلف مالی متعددی هستند.

با توجه به درخواست های مکرر برخی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مبنی بر انتشار اسناد تخلف های مالی افراد مزبور، انتخاب خبر فعلاً از انتشار اسناد و مدارک فوق معذور است و منتظر تعیین تکلیف این دو مدیر متخلف طی روزهای آینده می ماند.

همچنین براساس گزارشی دیگر، برخی از کارکنان انقلابی و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان از احراز تخلف های مالی- اداری برخی مدیران در سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری کشور خبر داده اند و گفته می شود کارشناسان بی طرف به دقت موضوع را دنبال می کنند.