این مساله احتمالا آغاز کشمکش بین آقای رییس جمهور و رییس اف بی آی شده است.

وقتی نیویورک تایمز، پته ترامپ را روی آب می ریزد!
روزنامه نیویورک تایمز در همین رابطه نوشت که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در دیداری با کومی، او را به پایان دادن به تحقیقات در مورد مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی دعوت کرده بود.

نیویورک تایمز گزارش خود را به پروتکلی که بعد از گفت‌وگوی جیمز کومی در ۱۴ فوریه با دونالدترامپ نوشته شده، استناد داده است. طبق آنچه در این پروتکل آمده، ترامپ در مورد تحقیقاتی که کومی در دست انجام داشته، به او گفته است: «من امیدوارم که شما این مساله را ول کنید!»

جالب است بدانید که ترامپ بارها به کومی گفته، فلین «آدم خوبی» است و هیچ اشتباهی مرتکب نشده است. کومی نيز فقط پاسخ داده است: «من تایید می‌کنم که او آدم خوبی است!».

آسوشیتدپرس نيز ترجیح داد که گزارشی در این رابطه روی خروجی خود قرار دهد و توضیح داد که پروتکل یاد شده و درخواست ترامپ برای پایان دادن به تحقیقات در مورد فلین توسط منابع مستقل در گفت‌وگو با این خبرگزاری تایید شده‌اند.

منکر شدن کاخ سفید
از سوی دیگر اما درست برعکس خبرهای نیویورک تایمز و آسوشیدپرس، کاخ سفید این حرف و حدیث ها را خیلی سریع تکذیب و اعلام کرد که ترامپ هرگز خواستار پایان هیچ تحقیقاتی نشده حتی درباره تحقیقات علیه فلین! کاخ سفید همچنین توضیح داده که رییس‌جمهورآمریکا، احترام زیادی برای همه تحقیقات و همچنین برای همه مقام‌های مجری قانون قايل است!

به گفته کاخ سفید، پروتکل یادشده محتوای گفت‌وگو بین ترامپ و کومی را دقیق بازتاب نداده است. پلیس فدرال آمریکا نيز هنوز موضع‌گیری ای در این مورد نکرده است.

اما نکته مبهم این است که نیویورک تایمز نوشته که پروتکل مورد نظر را در اختیار ندارد و نتوانسته مستقلا آن را مطالعه کند. اما منبع این خبر دو فردی هستند که از موضوع آگاهی دارندویکی از آن‌ها پاراگراف‌هایی از متن را خوانده است.موضوع دیگر اینکه یکی از افراد مورد اعتماد کومی که پروتکل را خوانده، به خبرگزاری رویترز گفته که این روزنامه محتوای گفت‌وگو را درست بازتاب داده است.

ماجرا تا کجا پیش می رود؟
حالا باید منتظر ماند و دید که طی روزهای آینده ماجرای ترامپ و اف بی آی به کجا خواهد کشید. با توجه به تحقیقات و پژوهش هایی که در این بار انجام داده ام، احتمال برکناری یا استیضاح ترامپ طی ماه‌های آینده به‌خاطر ارتباط غیرقانونی کمپین او با روسیه، 9 به 10 است و به احتمال قوی، در تابستان باید شاهد زلزله ای سیاسی در کنگره و اعتراضات گسترده نسبت به ریاست جمهوری ترامپ باشیم. اگر نتایج تحقیقات جیمز کومی طی روزهای آینده و یا هفته‌های پیش رو، منتشر شود آن وقت برای همه روشن خواهد شد که ترامپ به احتمال زیاد به قانون اساسی ایالات متحده، پایبند نبوده و توسط کشور دیگری، حمایت می شده است.

منبع: روزنامه قانون