حسن نقابی در گفت و گو با «انتخاب خبر» تصریح کرد: خانم ابتکار در این بازدید ضمن دیدار از زنان سرپرست خانوار، مشکلات و مباحث مربوط به این قشر را مطرح کردند.

وی افزود: در راستای تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توسعه و ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست با اولویت مشاغل خانگی و همچنین توسعه توانایی های سازمان های مردم نهاد و ارتقای توانایی های زنان سرپرست خانوار، خانم ابتکار صحبت هایی را با پرسنل و کارمندان زن سرپرست خانوار آسایشگاه به عمل آوردند که در این راستا مسائل و مشکلات آنان مطرح و بحث و بررسی شد.

نقابی ادامه داد: همچنین خانم دکتر ابتکار در رابطه با نحوه تاًمین منابع مالی آسایشگاه جویا شدند که در پاسخ عنوان گردید که محل تامین اعتبار این موسسه از مشارکت های مردمی و منابع هیئت امنا و همچنین یارانه مصوب سازمان بهزیستی می باشد.

رئیس هیات مدیره خیریه بچه های آسمان اضافه کرد: در رابطه با جامعه هدف به ایشان توضیح داده شد که خدمات نگهداری توانبخشی مؤسسه در سه آسایشگاه شبانه روزی در استان های تهران و البرز به معلولان ذهنی، جسمی دختران و پسران معلول اعصاب و روان ارائه می گردد. در دفاتر حمایتی مؤسسه در استان تهران و البرز و همچنین شهرستان ساوه، ری و ورامین کمک های نقدی و غیر نقدی به خانواده های نیازمندان تحت پوشش، علی الخصوص زنان سرپرست خانوار ارائه می گردد.

نقابی اظهار داشت: در ادامه این بازدید، در رابطه با مشاغل خانگی که برای زنان سرپرست خانوار در شهرستان کرج و ملارد توسط مؤسسه بچه های آسمان ایجاد شده و همچنین در ارتباط با فروش محصولات تولید شده توسط این خانواده های تحت پوشش و ایجاد بازارچه فروش و در رابطه با مسائل و مشکلات آن ها پیرامون تأیید بهداشتی، بازاریابی محصولات، مسائل و مشکلات تاًمین اعتبار درجهت گسترش و افزایش کمی و کیفی تولیدات، تامین بودجه جهت بیمه مشاغل خانگی و پاره ای از این دست مشکلات، گفت وگوی صمیمانه ای بین زنان سرپرست خانوار و خانم دکتر ابتکار صورت پذیرفت که در این راستا راهنمایی ها و قول های مساعدی از سوی ایشان صورت پذیرفت.

وی افزود: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همچنین ضمن بازدید از قسمت های دندانپزشکی و روانشناسی و مددکاری و نیز اتاق بازی کودکان معلول آسایشگاه زیر 14 سال در گفت و گو با جناب آقای دکتر شکیبی مدیر عامل مؤسسه در رابطه خدمات تخصصی ارائه شده در زمینه توانبخشی و دندانپزشکی و روانپزشکی آسایشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است؛ مشروح گزارش بازدید معصومه ابتکار از مؤسسه خیریه بچه های آسمان و مصاحبه تفصیلی خبرنگار «انتخاب خبر» با رئیس هیات مدیره خیریه بچه های آسمان متعاقبا منتشر خواهد شد. در ادامه، گزارش تصویری این بازدید را مشاهده می کنید.

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/news-theme.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/2.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/5.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/6.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/8.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/7.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/9.jpg

http://bachehayeaseman.org/wp-content/uploads/2018/03/3.jpg