انتخاب خبر: مدارک صاحبان کامیون های هوو مورد دستبرد و سوء استفاده قرار گرفته است.

یک منبع آگاه که خواست نامش نشود به سایت «انتخاب خبر» گفت: بنا به اعلام شرکت ایران خودرو دیزل، عواملی توانسته اند با بدست آوردن اطلاعات رانندگان کامیون های هوو و با جعل برگه وکالت رانندگان به نام خود، نسبت به اخذ مبلغ طلب اقدام کنند.

دستبرد به مدارک صاحبان کامیون های هوو

به دنبال فروش 12 هزار و 800 کامیون هوو به متقاضیان در ده سال گذشته، با قیمت متوسط 55 میلیون، شرکت ایران خودرو دیزل متهم به 150 میلیارد تومان گران فروشی شد.

در همین حال؛ بنا به گفته سخنگوی وقت کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم، با پیگیری کمیسیون اصل 90 و ورود سازمان تعزیرات حکومتی، ایران خودرو دیزل با پرداخت 51 میلیارد تومان پرونده 10 هزار شکایت را مختومه کرد و 2800 پرونده به دلیل پایین آمدن قیمت کارشناسی در دو سال اخیر و نارضایتی شاکیان بلاتکلیف ماند.

بنا به اعلام مسئولان مربوطه، در مراجعه تعدادی از دارندگان کامیون هوو به ایران خودرو دیزل، اطلاعات این گروه طلب کاران از بانک های اطلاعاتی مربوطه به سرقت رفته است.

به گزارش انتخاب خبر، سارقین تاکنون با جعل حدود صد برگه وکالت در چند دفترخانه در شهر مشهد توانسته اند ضمن مراجعه به ایران خودرو دیزل، مابه التفاوت قیمت خرید خودرو را به نفع خود وصول کنند.

لازم به یادآوری است با توجه به بی اطلاعی اغلب صاحبان خودرو، تاکنون اقدام پیگیرانه جهت جلوگیری از سوء استفاده از طرف ایران خودرو دیزل یا سازمان تعزیرات حکومتی برای توقف کردن این روند انجام نشده است.

گفته شده افرادی که اطلاعات را دزدیده اند همه نوع اطلاعات پرسنلی، کپی مدارک فرد و خودرو مربوطه را دارند.

ایران خودرو دیزل معتقد است که اطلاعات نه از داخل آنها بلکه از سازمان تعزیرات حکومتی درز کرده و تعزیراتی ها می گویند از شرکت لیزینگ که عین همان اطلاعات را داشته درز کرده است.

تصویر زیر نمونه یکی از برگه های وکالت های تقلبی است که فردی به صورت جعلی به فرد دیگری در دفترخانه ۱۸۹ مشهد وکالت داده و آن فرد به ایران خودرو دیزل مراجعه کرده و مبلغ مربوطه را از ایران خودرو دیزل گرفته است. 

دستبرد به مدارک صاحبان کامیون های هوو

نمونه این تقلب بیش از صد مورد در واحد حقوقی ایران خودرو دیزل موجود است و این شرکت تاکنون نسبت به رسیدگی به موضوع اقدامی نمی کند.

گفتنی است؛ کشنده هوو یک کامیون ساخت شرکت چینی سینو تراک است. این کامیون توسط شرکت ایران خودرو به ایران وارد و پشتیبانی شد و درحال حاضر 1.7 درصد از کل وسایل نقلیه ایران را تشکیل می‌دهد.