انتخاب خبر: محمد ياوري، خواننده نسل جوان وارد عرصه فيلم سازي شده است و قصد دارد سريالي با ژانر وحشت براي نمايش خانگي بسازد.

به گزارش انتخاب خبر، فيلم‌هايي با ژانر ترسناك هميشه براي مخاطبان جذاب وديدني بوده اند؛ حوزه اي از سينما و تلویزيون كه در ايران به آن زياد پرداخته نشده است. اما اين روزها محمد ياوري كه همه او را به عنوان خواننده‌اي خوش ذوق مي‌شناسند پس از يك سال مطالعه و تحقيق درحال جمع آوري يك تيم قوي براي ساخت سريالي در ژانر وحشت است؛ فيلمي كه به گفته او تا به حال هيچ نمونه‌اي از آن در كشور ساخته نشده و در زمان پخش، مخاطبان زيادي را به خود جذب مي‌كند.

محمد ياوري در مصاحبه‌اي اختصاصي با انتخاب خبر مي‌گويد: از يك سال پيش كه طرح ساخت اين سريال در ذهنم كليد خورد و تا به امروز كه براي ساختش با افراد زيادي صحبت كردم و كلي بالا و پايين را تجربه كردم حالا به مرحله‌اي رسيده‌ايم كه درحال جمع آوري گروه هستيم. همانطور كه مي‌دانيد هرچه گروه انتخابي قوي تر باشد سريال، قوي تر و پرمخاطب تر خواهد بود.

خون آشام ها به خانه ایرانیان می آیند!

وي در ادامه مي‌گويد: اگر بخواهم به صورت مختصر كه فيلم نامه را لو ندهم درباره اين فيلم صحبت كنم بايد بگويم كه ماجراي اين فيلم برمي‌گردد به خون آشام‌ها و حوادثي كه از جانب اين موجودات افسانه‌اي رخ مي‌دهد. قصد داريم اين سريال در 36  قسمت ساخته شود و در هرقسمت، ماجرا را با پاياني سؤال برانگيز تمام كنيم تا مخاطب تا قسمت بعدي عطش ديدن ادامه فيلم را داشته باشد.

ياوري ادامه مي‌ دهد: گسترده بودن ماجراي اين فيلم و پخش آن در 36 قسمت، كار بسیار سختي بود، اما از آنجايي كه اعتقاد دارم هركاري قابل انجام است و مي‌توان آن را انجام داد، اميدم را از دست ندادم و كار را تا اين مرحله پيش بردم.

طراح اصلي اين فيلم مي گويد: يك سال تمام به سراغ نمونه‌هاي خارجي ساخته شده در اين ژانر رفتم و ايده گرفتم اما با تحقيقات زيادي كه انجام دادم خوشبختانه اثري را درحال آماده كردن هستيم كه از هر لحاظ با فرهنگ ايراني و اسلامي ما همخواني دارد.

وي درباره اينكه چه طور شد از دنياي خوانندگي به ساخت فيلم روي آورد مي‌گويد: من به دو دليل دست به اين كار زدم؛ اول اينكه هميشه بلندپرواز بودم و دوست داشتم به سراغ كارهايي بروم كه تا به امروز هيچ كس به آن نپرداخته و يا حتي جرأت فكر كردن به آنها را نداشته و ازطرفي قصد استفاده از نيروهاي جواني را داشتم كه سالهاي سال است در تئاتر خاك صحنه خورده‌اند اما فرصتي براي كار كردن و ديده شدن نداشته اند.

یاوری ادامه مي‌دهد: متأسفانه در حوزه سينما و تلویزيون دو فاكتور پول و پارتي بيشتر از هنر و عملكرد يك بازيگر مورد استفاده قرار مي‌گيرد و خواهان بيشتري دارد، اما در اين سريال سعي كردم با استفاده از بازيگران توانمند تئاتر كه قلبشان براي هنر اين مرز و  بوم مي تپد استفاده كنم. فقط تا اين حد موضوع را باز مي‌كنم كه براي قسمت اول اين سريال قصد دارم از 40 بازيگر توانمند تئاتر كمك بگيرم.

اين هنرمند جوان در پايان اضافه كرد: از پدرم آموخته‌ام تا مي‌توانم به انسان‌هاي اطرافم كمك كنم؛ به همين خاطر قصد دارم با ساخت اين سريال، نيروهاي جوان را براي ادامه كار در حوزه هنر بازيگري تشويق كنم تا با دلگرمي هر چه تمام تر، هنر ايران زمين را ارتقاء ببخشند.

گزارش از: جعفر پاکزاد