به گزارش امتیاز؛ حدودا ساعت 22 شب یکشنبه افرادی ناشناس درحالی که صورتشان را پوشانده بودند با خالی کردن دو گالن بنزین مقابل درب باشگاه پرسپولیس و آتش زدن آن نگهبان این باشگاه را مصدوم کردند.

هوشیاری نگهبانان باشگاه موجب شد تا این آتش گسترش پیدا نکند و حمله نافرجام باقی بماند. پس از این اتفاق پلیس و سرپرست باشگاه، در محل حاضر شدند. با توجه به حواشی به وجود آمده، پلیس امنیت به مساله ورود کرده است.

کمی ماجرا مشکوک بود
گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس بلافاصله بعد اتفاق اینگونه توصیح داد: وقتی دوربین‌های مداربسته موجود را بررسی کردیم، به نظر کمی ماجرا مشکوک بود، چرا که فکر می‌کنم مهاجم قصد داشته‌ خودرویی را مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به آتش بکشد، وقتی در ادامه متوجه می‌شود خودرویی از مقابل به سمتش می‌آید ترسیده و گالن بنزین را همانجا رها می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس افزود: در ادامه نگهبان باشگاه هم که از موضوع مطلع شده برای آنکه آتش به خودروهای اطراف و ساختمان باشگاه سرایت نکند با پا برای خاموش کردن آتش اقدام می‌کند، همین موضوع باعث مصدومیتش می‌شود. نیروهای انتظامی پیگیر حادثه است تا ماجرا دقیق روشن شود.

تشریح جزئیات حریق در مقابل باشگاه پرسپولیس توسط رئیس پلیس
همچنین رئیس پلیس پایتخت با تشریح جزئیات حادثه حریق در مقابل باشگاه پرسپولیس‌ گفت: فرد یا افراد متخلف متواری شدند و تلاش پلیس برای دستگیری آنها در دستور کار قرار دارد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در خصوص حادثه حریق در مقابل باشگاه پرسپولیس اظهار داشت:‌ ساعت 11:30 شب گذشته افرادی با ریختن بنزین مقابل در باشگاه پرسپولیس اقدام به ایجاد آتش‌سوزی کردند.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این ماجرا خسارت خاصی نداشته است، گفت: این افراد قبل از آمدن نگهبان از محل متواری می‌شوند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت با اشاره به اینکه نگهبان بعد از مشاهده آتش بلافاصله مورد را به پلیس اطلاع می‌دهد، اعلام کرد: مأموران پلیس پایتخت در محل حضور یافته و در همان لحظات اولیه نسبت به موضوع و تشکیل پرونده اقدام کردند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: ‌در حال حاضر پرونده تشکیل شده و موضوع در حال بررسی است و تلاش برای دستگیری فرد یا افرادی که اقدام حریق کردند در دستور کار فوری پلیس قرار دارد.

بیانیه باشگاه پرسپولیس: شرایط عادی است
همچنین بعد از ماجرا باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس بیانیه ای صادر کرد که بدین شرح است: باشگاه پرسپولیس یکشنبه شب هدف افرادی قرار گرفت که با بنزین و آتش نسبت به آن سوء قصد کردند. در این حادثه با اقدام به موقع مامور حراست باشگاه که دچار سوختگی از ناحیه هر دو پا شد، از گسترش آتش و انفجار خودروهای پارک شده در کنار خیابان جلوگیری شد. ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه یکشنبه شب افرادی با قرار دادن ظرف پر از بنزین مقابل درب ورودی ساختمان و آتش زدن آن به باشگاه پرسپولیس حمله و اقدام به ایجاد حریق کردند که با هوشیاری و حضور به موقع مامور حراست باشگاه مجبور به ترک سریع محل شدند.در این میان مامور باشگاه، جواد طرحانی، با توجه به اینکه آتش در مجاورت لوله گاز و ساختمان مسکونی کنار باشگاه برپا شده بود و در حال سرایت به زیر خودروهای پارک شده بود و از طرفی این احتمال می‌رفت که با انفجار خودروها به ساختمان باشگاه و منازل اطراف و خودروها صدمات جدی وارد شده و آسیب‌های انسانی به بار آید، با از خود گذشتگی به دل آتش زده و مخزن حاوی بنزین را از آتش خارج و به بیرون می‌اندازد. به این ترتیب گسترش آتش متوقف شد ولی مامور حراست باشگاه از ناحیه هر دو پا دچار سوختگی شده که در بعضی نقاط شدید هم بود و همین امر موجب شد تا بلافاصله به بیمارستان سوانح و سوختگی منتقل شود. خوشبختانه وی هم اکنون از بیمارستان مرخص شده و حال عمومی او خوب و در منزل بستری شده است. این حادثه در حالی برای او رخ داد که فرزند تازه متولد شده‌اش نیز در بیمارستان بستری است و باید به شرایط او رسیدگی می‌کرد.

خوشبختانه این حادثه آسیب جانی دیگری در پی نداشته و به اموال باشگاه، ساکنین محلی و ساختمان های محل حادثه هیچ خسارتی وارد نشده است.

در همین حال برخی از خبرگزاری‌های رسمی و غیررسمی و همچنین در فضای مجازی از شناسایی عاملان این حادثه خبر داده و با ذکر نام‌های خاص و معروف و گروه‌‌ منتسب، فاش ساختند که این گمانه زنی‌ها از صحبت‌های ضبط شده در ویدئویی که منتشر کردند عنوان شده است و طبق آخرین گزارش پلیس که ارائه کرده هنوز پرونده دردست بررسی است و ماموران در حال پیگیری موضوع هستند.