مهدی خلیلی در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: تمرکز شورای شهر پنجم تهران باید در دستان باکفایت یک گروه نخبه از جوانان باشد، چرا یک اقلیت همسو حاضر نیستند به جوانان اعتماد کنند و چرا ایشان باید برای اکثریت تصمیم گیری کنند؟

mehdi khaliliوی با طرح این پرسش که چرا عده ی محدودی از اصلاح طلبان درگیر بازی های مافیایی پیچیده شدند، تصریح کرد: برخی افراد و گروه های سیاسی وابسته به جریان اصلاحات در این دوره از انتخابات شوراها متأسفانه فارغ از تخصص، تعهد و کارآمدی؛ افرادی سیاسی و صد در صد غیر محق را برای لیست نهایی اصلاح‌طلبان در نظر گرفته اند و این مسئله موجب رنجش جوانان عزیز اصلاح طلب و اعتدالی که قاطبه ی ایشان از دوستان متخصص و روشنفکران بزرگ امروز هستند شده است، از آن رو بر آن شدیم با استعانت از خداوند متعال با شور و همفکری بزرگان اصلاحات لیست مستقلی را از جوانان احزاب اصلاح طلب به عنوان لیست مستقل اصلاح طلبان برای شورای شهر پنجم کلانشهر تهران ارائه کنیم و از همین جا دست تمامی جوانان خوش نام و متعهد اصلاح طلب را به گرمی می فشاریم و از همه ی افرادی که در خود این توانایی را می بینند که به جمع ما بپیوندند رسماً دعوت بعمل می آوریم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تأکید کرد: سید محمد صادق خرازی عزیز، رهبر حزب فاخر ندای ایرانیان هستند و بنده بعد از رهبر اصلاحات(سید محمد خاتمی) شخصیتی برجسته تر از ایشان به لحاظ علمی، ادبی و هنری سراغ ندارم. دکتر خرازی نمونه کاملی از یک سیاست مدار برجسته، تیزهوش و شیک پوش و متدین است که وی را در همه ابعاد متمایز ساخته است.

مهدی خلیلی خاطرنشان کرد: دکتر خرازی عزیز با داشتن پیشینه ی خانوادگی ریشه دار و دارای تعلقات مذهبی و رویکرد جوان گرایی و به روز بودن زبانزد عام و خاص است. ایشان شخصیت مورد علاقه اینجانب و اکثر جوانان ایران هستند و در صفحه اینستاگرامشان درمورد اهمیت جوانان فرمودند: "تنها راه پیشرفت توسعه با نقش و مسئولیت جوانان عملی است، امنیت و استقلال کشور را جوانان با خونشان تضمین کردند، بیایید باور کنیم راه پیشرفت و توسعه ایران بدست و به همت جوانان میسر است، به جوانان اعتماد کنیم و كنيد".