او در این نامه به رقابت آقایان مهدی چمران و محسن هاشمی عضو شورای پنجم تهران اشاره کرده است. دکتر مهدی خزعلی در همین رابطه به خبرنگار انتخاب خبر می گوید: وقتی کسی برای پذیرش مسئولیتی کاندیدا می شود طبیعتا تکلیفی را از ابتدا تا انتها قبول کرده و پذیرفته است و مردم هم آن تکلیف را با رأی خود بر دوش او گذاشته اند.

mehdikhazaliاین فعال سیاسی با اشاره به اینکه چهار سال شورای شهر در پیش است و نباید اتفاقات گذشته در شورای پنجم تهران رخ دهد، اظهار می دارد: متاسفانه در شورای اول اتفاقی زشت رخ داد به این صورت که برخی افراد اصلاح طلب که بیشتر مشارکتی ها بودند نزاع هایی در شورای اول به راه انداختند که در شأن شورا نبود.

دبیر کل جبهه آزادی افزود: افرادی از حزب منحله مشارکت، دعواها را پیگیری می کردند که در نهایت منحل شدن شورای اول را رقم زد. در واقع این افراد رأی مردم را منحل کردند و این خطا در کارنامه حزب منحله مشارکت نوشته شد.

به گفته او، این افراد در شورای دوم نیز اختلافاتی ایجاد کردند که به دلیل خودکامگی های گروه مشارکت و انحصار طلب بودن آنها بود و همین عامل باعث شد اختلافی پیش آید و در نهایت مردم در انتخابات شرکت نکردند و آقای مهدی چمران و جناح راست انتخابات را به نفع خود رقم زدند که خروجی آن شهردار شدن آقای احمدی نژاد و سپس سکانداری او در منصب ریاست جمهوری مهری شد بر پیشانی دولت.

به گفته خزعلی، احمدی نژاد لطمات و خسارات بسیاری بر کشور وارد کرد که همه آنها به دلیل ندانم کاری حزب منحله مشارکت بر کشور و مردم بود.

دبیر کل جبهه آزادی تصریح کرد: متاسفانه این بار هم در تدوین لیست شورای عالی سیاستگزاری، اصلاح طلبان خلف حزب مشارکت یا به عبارتی خلف ناخلف یعنی حزب اتحاد ملت تاثیرات سوئی داشتند و در نهایت کار به جایی رسید که وقتی لیست شورای عالی منتشر شد بسیاری از افراد در جبهه اصلاحات آزرده شدند. احزابی جدا شده بودند. احزابی لیست مجزا ارائه دادند ولی برای ایجاد وحدت، برخلاف تمام نقدهایی که مبنی بر شایسته گزینی است افرادی بیرون از لیست حضور داشتند. همچنین سهم خواهی هایی در این لیست رخ داده بود و افرادی با امتیاز پایین تر در لیست وارد و افراد شایسته ای حذف شده بودند.

به گفته او، برخلاف همه این موضوعات، جبهه آزادی بیانیه ای صادر کرد که این تشکیلات قصد حمایت از لیست شورای سیاست گذاری را دارد و باید راه حزب منحله مشارکت و خلف آن را ادامه دهد زیرا تفرقه موجب شکست آزادی خواهان و جبهه اصلاحات است.

خزعلی بیان کرد: در این راستا جبهه آزادی از مردم خواست که به تمام 21 نفر لیست رأی دهند. در این بیانیه آمده است که حتی اگر رأی دهندگان یک نفر را جابجا کنند مهدی چمران رأی می آورد. دقیقا همین اتفاق رخ داد و با حضور و پاسخ زیبای مردم و تایید سید خندان در نهایت21 نفر بر صفر مردم پیروز میدان بودند و 21 نفر شورای عالی اصلاح طلبان خواه اصلح باشند یا نباشند وارد شورای شهر تهران شدند و نفر بیست و دوم آقای مهدی چمران است و پیش بینی های جبهه آزادی درست از آب درآمد که اگر یک نفر جابجا شود چمران می آید و از آخر لیست وارد شورای شهر تهران می شود.

استعفاي هر عضو ليست اميد شوراي شهر تهران توهين به انتخاب مردم است
دبیر کل جبهه آزادی با اشاره به اینکه تاکنون ماموریت و وکالتی به این 21 نفر داده شده است، ابراز داشت: بنابراین اگر یک نفر از این لیست خارج شود و چمران که مردم به او نه گفتند و او را کنار گذاشتند وارد شورا شود خیانت به رأی و اتلاف رأی مردم است. چنین عملی دقیقا مشابه رفتاری است که حزب منحله مشارکت در شورای اول کرد و این در واقع خلاف رأی مردم است.

خزعلی ادامه داد: آقایان باید به آنچه که مردم به آن ها ماموریت یا وکالت داده اند قانع باشند و زیاد دندانشان را برای پست های بالاتر تیز نکنند. مردم به اصلاح طلبان ماموریت داده اند. اصلاح طلبان با این رأی، خود را عرضه کردند و مردم هم آن ها را پذیرفتند و به آن ها مسئولیت دادند. منتخبان شورای شهر تهران مسئول هستند و حق ندارند از زیر بار این مسئولیت که با این زحمت به دست آن ها رسیده است، شانه خالی کنند.

خزعلی می گوید: اگر این اتفاق رخ داد گویی اصلاح طلبان رأی مردم را دو دستی تقدیم به افرادی می کنند که مردم به آن ها نه گفتند. مردم پای صندوق آمدند که به چمران نه بگویند.

محسن هاشمی باید به ریاست شورا راضی شود
دبیر کل جبهه آزادی بیان کرد: حالا به فرض که آقای محسن هاشمی شهردار تهران و چمران وارد شورای شهر تهران شود مانند این مثال است که با همراهی برخی دولتی ها نفر آخر لیست خبرگان رئیس مجلس خبرگان می شود، یا پیروزی 30 بر صفر مجلس متاسفانه با امثال دختر صفدر و مهمتر از آن با ریاست چهره شاخص جناح راست یا جناح اصولگرا بر مجلس به کام مردم تلخ می گردد.

مردم در واقع می خواستند که با این حضور زیبا نظاره گر باشند که رئیس خبرگان یا رئیس مجلس فرد دیگری می شود. اما این بار نباید چنین عملی را در شورای شهر تهران تکرار کرد. باید اجازه داد مردم مشاهده کنند که شورا سر جای خودش است و ناخلفی در آن راه ندارد و رئیس شورا هم از منتخبان خود مردم است.

خزعلی افزود: بالاخره آقای محسن هاشمی هم باید به ریاست شورا راضی شوند. افرادی که بتوانند شهردار شوند هم کم نیستند و قطعا انسان اصلح، بهتر و توانمند تر در دسترس است که انشاء الله به ریاست شهرداری تهران انتخاب شود.

حسین مرعشی گزینه مناسبی برای شهرداری تهران است
به گفته خزعلی، آقای حسین مرعشی با کارنامه درخشان فعالیتی که در استان کرمان دارد و با سابقه موفق استانداری کرمان و کار در شهرداری های کرمان شخص صلاحیت داری هستند و می تواند مدیریت شهر تهران را به دست گیرد و فنداسیون و چیدمان این شهر را تغییر دهد تا شهرداری تهران یک پرونده موثر، مفید و قابل اتکا برای کشور شود.

حزب منحله مشارکت تحریم ها را به کشور تحمیل کرد
دبیر کل جبهه آزادی با اشاره به اینکه افراد شایسته ای مانند آقای مرعشی برای اداره شهری وجود دارند، خاطرنشان کرد: نیازی نیست یکی از همراهان ما از شورای تهران خارج شود و باعث ورود آقای چمران به شورا شود. این کارها را باید کنار گذاشت. از آن طرف همه آقایان نگران هستند که باز هم مشارکتی ها و اتحاد ملت به مردم پشت کنند. به اعتقاد من متاسفانه در طول انقلاب برخی از افراد منتسب به حزب منحله مشارکت و حزب اتحاد ملت بد عمل کردند و گاهی از دیوار سفارت بالا رفتند و بر مردم ایران جنگ تحمیلی و تحریم ها را تحمیل کردند و برخی از مشارکتی ها در سال 1384 باعث ورود احمدی نژاد به کشور شدند.

تخریب چی های دیروز مرحوم هاشمی امروز مداح هاشمی شده اند
به گفته خزعلی، مشارکتی ها با خودسری و آوردن آقای دکتر معین عرصه را بر مردم تنگ کردند. تخریب مرحوم هاشمی رفسنجانی و مخالفت با او کار حزب منحله مشارکت بود. این بار هم همان افرادی که در تخریب هاشمی رفسنجانی تمام توان خود را به کار گرفتند هم دست به کار شده اند و می خواهند دوباره با نام هاشمی وارد شوند. در حال حاضر این افراد مداح هاشمی شده اند. این ها هر روز با یک رنگ و لعابی در صحنه حاضر می شوند اما درون آن ها استبداد، خودکامگی و انحصار موج می زند و فقط همراهان این ملت را تخریب می کنند. این ها حتی بیشترین تلاش را برای تخریب من به کار بردند چرا که آنها اهل هزینه دادن نبودند و شهامت نداشتند سخن بگویند.

سازشکاران فرصت طلب و استمرار طلب خود را به جبهه اصلاح طلبی چسبانده اند
او می گوید: بسیار جالب است یکی از این مشارکتی ها به من می گفت چون با بی بی سی مصاحبه می کنی باید از گروه اصلاح طلبان انصراف و استعفا بدهی و این اردوگاه را ترک کنی. من در پاسخ به او گفتم چه کسی این مسئله را تعیین کرده است؟ مگر تمام این 10 سال اگر سخنی به گوش مردم رسیده است از طریق رسانه های وابسته به شما بوده است؟ حالا ما باید از اصلاح طلبی انصراف و استعفا دهیم چون شما سازشکاران فرصت طلب، منفعت طلب و استمرار طلب خود را به جبهه اصلاح طلبی چسبانده اید و وصله ناجور شده اید. خیر شما اصلاح طلب نبوده اید، نیستید و نخواهید بود.

مشارکتی ها احمدی نژاد را به قدرت رساندند
خزعلی تاکید کرد: من به این افراد می گویم که شما به دنبال این هستید که سر سفره بنشینید و چپاول کنید همانطور که در گذشته چنین کرده اید امروز هم به دنبال چپاول هستید. نمی خواهم نامی از این افراد بیاورم. در واقع من نسبت به مشارکتی ها اعلام خطر می کنم.

دبیر کل جبهه آزادی با بیان اینکه اصلاح طلبان واقعی باید مراقب باشند، گفت: خسارت و ضربه ای که این افراد با آوردن احمدی نژاد به این کشور زدند بیشتر از ضررهای اپوزیسیون بوده است.

وابستگان به حزب منحله مشارکت فقط می خواهند قدرت را بین خود دست به دست کنند
او گفت: امیدوارم کام مردمی که به شهد پیروزی شیرین شده تلخ نشود و هر 21 نفر عضو منتخب شورای شهر تهران 4 سال در شورا باقی بمانند و دلشان برای پست های دیگر لک نزند. این وظیفه ای است که مردم بر دوش آن ها نهاده اند، آن ها قبول کرده اند و باید تا آخر ادامه دهند. در این کشور و در تهران قحط الرجال وجود ندارد، اما متاسفانه انحصار طلبی وجود دارد. آقایان فقط می خواهند قدرت را بین خود دست به دست کنند و به افراد جدید و جوان تر نسپارند. ما حتی در بین مدیران همین شهرداری تهران افراد لایق و توانمندی سراغ داریم که گمنام هستند. این افراد می توانند شهرداری را به گونه ای اداره کنند که از همه عزیزان قبلی بهتر باشد.

به گفته مهدی خزعلی، اگر کشور به عقب بازگشت کند، شهردار موفق آقای کرباسچی است که رشته او حتی شهرسازی نبوده است اما در زمان خود تا حدودی موفق بوده است. اتفاقا بدترین دوره، دوره آقای احمدی نژاد در شهرداری تهران است. البته رشته آقای احمدی نژاد کمی با ترافیک، آسفالت و مانند آن مرتبط بوده است. آقای قالیباف هم این کاره نبود و شاید غیر از املاک نجومی و پرونده هایی که باید رسیدگی شود اما آقای قالیباف قطعا از احمدی نژاد موفق تر بود.