به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، راهپیمایی ۲۲ بهمن راس ساعت ۹ از خیابان‌های منتهی به میدان آزادی آغاز شد.

ساعت ۱۲

آیت الله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام  با حضور در راهپیمایی عظیم مردم تهران سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

24

ساعت ۱۱ و ۵۴ دقیقه

سردار وحید حقانی معاون اجرایی دفتر مقام معظم رهبری به همراه سیل خروشان تهرانی ها در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران حاضر شد.

image.png

 ساعت ۱۱ و ۵۱ دقیقه

حجت الاسلام سید مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر انقلاب در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شد.

21

20

ساعت ۱۱ و ۴۸ دقیقه

شهیندخت مولاوردی (دستیار ویژه رییس جمهور در امور شهروندی) در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با خبرنگار ایلنا،‌ اظهار داشت: امسال وارد چهلمین سال انقلاب می‌شویم و قطعا در این ۴ دهه درس‌های آموخته‌ای داریم که می‌تواند به ما کمک کند. تحولاتی را که به ویژه در دهه اخیر از نظر فرهنگی و اجتماعی تجربه کرده و می‌کنیم، باید در برنامه‌ریزی‌ها و بازخوانی‌های سیاست‌های خودمان مدنطر قرار دهیم تا بتوانیم باتوجه به علل و رموز پیروزی انقلاب، مسیر درست حرکت را مشخص کنیم.

وی درباره اینکه چقدر ضرورت دارد که بعد از ۳۹ سال؛ گفتگوی ملی را عملیاتی کرد، افزود: در حال حاضر گفتگوی صد در صد یک ضرورت اساسی است. انقلاب و ۲۲ بهمن روز همه‌ ایرانیان با همه‌ تفاوت‌ها بود و بقای انقلاب به این تنوع و تفاوت‌ها نیاز دارد و قطعا انسجام و وحدت تنها از مسیر گفتگو حاصل می‌شود.

 ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه

سردار وحیدی (رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی کشور) در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با خبر‌نگار ایلنا، در پاسخ به اینکه چه نمره‌ای به عملکرد مسولان پس از انقلاب می‌دهید؟ گفت: اولین نمره من به رهبری و مردم ۲۰ است. مسولان البته همیشه تلاش داشتند که بتوانند بر مشکلات فائق بیایند. به نظرم نمره مسولان هم قابل قبولی است اما به هر حال توطئه‌ها زیاد است و باید تلاش کرد و با همبستگی مشکلات کوچکی که هم وجود دارد را برطرف کرد.

وی با تاکید بر اینکه وحدت باید حول منافع ملی کشور باشد، گفت: امروز منافع ملی حول محور هویت انقلابی تجلی پیدا می‌کند و هویت انقلابی ما امروز در شعارهای ضداسکتباری خودش را نشان می‌دهد و باید همه علیه استکبار جهانی و در تثبیت منافع ملی و رکاب رهبری باشیم. فکر می‌کنم در مجموع امروزه وضع خوبی داریم اما بعضی سازهای ناهمسازی زده می‌شود که باید اصلاح شوند و در مسیر رهبری حرکت کنند.

ساعت ۱۱ و ۴۱ دقیقه

سیدعبدالرحیم موسوی (فرمانده کل ارتش) با حضور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن؛ در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره عملکرد چهل ساله انقلاب و در پاسخ به سوال که به مسئولان چه نمره‌ای می‌دهید، گفت: در یک ارزیابی کلی من به خودم نمره خوبی نمی‌دهم. باید بیشتر تلاش کنیم و پرکار باشیم. مردم ما؛ فهیم و بابصیرت هستند. بدین معنا که ترجیح می‌دهند کسی را که دارد برایشان کار می‌کند حتی اگر به نتیجه هم نرسد، آنها پای او می‌ایستند.

وی ادامه داد: وظیفه ما کار کردن است. از طرفی باید پوشش رسانه‌ای خوبی هم صورت بگیرد. توان دشمنان ما در پوشش رسانه‌ای از ما بیشتر است و گاهی اوقات کارهایی که صورت می‌گیرد در هجوم تبلیغاتی آنها محو می‌شود. باید به صورت جهادی کار کرد و این دو مولفه‌ای را که برشمردم، باید باهم اجرا شود.

ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه

محمدباقر قالیباف در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن و سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب با حضور در جمع خبرنگاران گفت: انقلاب ما سه رکن دارد، مردم اسلام و ولایت فقیه. انشاالله همیشه بتوانیم وحدت خود را حفظ کنیم و همه پا به پای مردم پیش بیاییم و ان‌شاءالله مشکلات مردم را حل کنیم و رضایتشان را به دست بیاوریم؛ چرا که رضایت مردم ، رضایت خداست.

وی افزود: حضور پرشور مردم مایه افتخار ماست و محبت و گذشت آنها را نشان می‌دهد که واقعا با تمام مشکلاتی که شاید بخش عمده‌ای از آن، ضعف ما مدیران باشد، مردم بزرگواری کرده و امروز که متعلق به کشور، انقلاب و اسلام و اساس خون شهدا و امام شهداست، پیمان مردم هموار مستحکم بوده و خواهد بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی، یادآور شد: طبیعتا مبارزه با فساد اساس کار است و اگر با فساد برخورد نشود، باعث ضعف کارآمدی و ایجاد مشکلات بیشتر می‌شود.

شهردار پیشین تهران ادامه داد: امیدوارم هم مسئولان در این راستا بیشتر تلاش کنند و هم مردم بیشتر در صحنه باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین یادآور شد: ان‌شاءالله که قوه قضاییه همانطور که به صحنه آمده، واقعا بتواند با این موضوعات برخورد کند و نتیجه را به اطلاع مردم برساند.

قالیباف در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در مورد اتهامات شهرداری در دوران تصدی وی و همچنین در واکنش به گزارش شهردار جدید تهران درمورد این تخلفات، تصریح کرد: همانطور که گفتند اگر موردی باشد حتما قوه قضاییه رسیدگی می‌کند.

ساعت ۱۱ و ۲۳ دقیقه

علی‌اصغر مونسان در حاشیه راه‌پیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن همانند گذشته باشکوه است. هرگاه تهدیدات خارجی بر ضد کشور افزایش یافته مردم نشان داده‌اند یکپارچه‌تر و متحدتر به پای انقلاب و کشور ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه حضور مردم و جمعیت مردم در راهپیمایی امروز حیرت انگیز است، اظهار داشت: هر چقدر برای مردم کار و تلاش کنیم کم است و این حضور باعث خوشحالی دوستداران نظام شده است.

معاون رییس‌جمهور با بیان اینکه این راه‌پیمایی موجب وحدت و انسجام بیشتر می‌شود، تصریح کرد: هر چقدر تهدیدات افزایش یابد مشارکت و وحدت مردم بیشتر شده و مردم نشان داده‌اند تهدیدات هیچ اثری بر اراده آنها ندارد و از تهدیدات ترس و واهمه ای ندارند.

ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه

محمود احمدی نژاد در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شد.

fdf

ساعت ۱۱ و ۱۸ دقیقه

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در راهپیمایی سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی  با اشاره به زمان شناسی مردم ایران خاطر نشان کرد: مردم ایران مردمی زمان‌شناس هستند که شرایط فعلی کشور و انقلاب و هم شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی را درک می‌کنند.

وی گفت: پیام حضور پرشور و مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی امسال این است که پای نظام و انقلابشان و همچنین آرمان‌هایی که امام خمینی (ره) برای انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند، ایستاده‌اند و از آن دفاع می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن برای استمرار حرکت انقلاب اسلامی بسیار کارساز است و نشان می‌دهد که مسئولان کشور باید با اقدامات بیشتر و تلاش‌های گسترده‌تری برای رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

جهانگیری با بیان اینکه پیام حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به دنیا این است که پای نظامشان ایستاده‌اند، تصریح کرد: تمام قدرت‌های دنیا اعم از ترامپ و دیگران باید بدانند که با یک ملت بزرگ و انقلابی سروکار دارند که از آرمان‌های انقلابشان به شدت حفاظت و در مسیر تحقق آنها حرکت می کنند.

ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه

 امیر سیاری، سردار وحیدی، امیر اسماعیلی، علی جنتی، محمدعلی وکیلی نماینده تهران،  مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، آیت‌الله جنتی از دیگر مسئولانی بودند که در جمع راهپیمایی‌کنندگان حاضر شدند.

15

13

10

12

1

6

3

2

ساعت ۱۱ و ۱۲ دقیقه

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: خداوند را شاکریم که امروز مثل سال‌های گذشته مردم با حضور گسترده و پرشکوهشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یکبار دیگر اقتدار ملی را به نمایش گذاشتند.

رئیس قوه قضائیه افزود: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران به همه جهانیان پاسخ محکمی به همه توطئه دشمنان در طول سال‌های گذشته است و هرساله این اثر مهم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مترتب است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی پاسخ قاطع، مسلم و قطعی به یاوه‌گویی دشمنان است که می‌خواهند تفرقه‌افکنی کنند، افزود: مردم با هر عقیده‌ای در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و وحدت خود را به نمایش می‌گذراند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:‌ مردم پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا به همه دنیا اعلام می‌کنند که ما ارزش انقلاب را رها نکردیم و بر خط ولایت و رهبری و جمهوری اسلامی که رو به کمال می‌رود و به رغم همه فشارها ایستاده‌ایم و مقابله می‌کنیم.

رئیس قوه‌قضاییه تاکید کرد: مردم و همه مسئولان  ما باید بدانند تا زمانی که وحدت و یکپارچگی، ایمان و اتکا به خداوند باشد، قطعا پرودگار متعال این مردم را رها نخواهد کرد و آنان را به عزتی که از عزت خودش است می‌رساند.

وی در پاسخ به این سوال که حدود ۴۰ سال است مقامات آمریکایی و اسرائیل طلبکارانه با مردم فهیم ایران صحبت می‌کنند. حضور مردم در راهپیمایی چه پیامی برای آنها دارد گفت: بهترین پیام همین حضور یکپارچه مردم است که نشان می‌دهد مردم وحدت دارند و این فشارها که برای ایجاد انشقاق در میان مردم است اثر ندارد و اقتدار ملی ما تقویت می‌شود. در صحنه بین المللی قدرت ما قابل انکار نیست.

آملی لاریجانی گفت این همه اعتنایی که رئیس جمهور آمریکا و اذنابش در منطقه دارند، ناشی از همین اقتدار است. مردم نشان دادند در صحنه هستند،بصیرت دارند و دشمن را از خودی تشخیص می‌دهند. بنابراین با وجود مشکلاتی که مسئولان موظف به برطرف کردن آن هستند، در صحنه هستند و از ارزش‌ها، استقلال و کیان ملت، از خط ولایت رهبری دفاع می‌کنند و این بهترین پاسخ به یاوه گویی سلطه جهانی است.

 ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه

 قطعنامه پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرائت شد.

ساعت ۱۱

حجت‌الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم تهران و در جمع خبرنگاران، گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بیش از همیشه خودمان را برای خدمت به مردم آماده کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال پیش رو سال موفقیت‌ها، افتتاح‌ها و شادمانی و سرور خواهد بود، اظهار داشت: در سال آینده باید همه بخش‌های کشور اعم از دانشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، سینماها، مملو از نشاط و موفقیت‌های بزرگ باشد و این موفقیت‌ها را بایستی به خوبی به رخ بدخواهان خود بکشیم.

روحانی اضافه کرد: دولت بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و مردم عزیز ایران اسلامی پیمان می‌بندد که به آرمان‌ها و مسیر انقلاب اسلامی و امام راحل، وفادار باشد.

 ساعت ۱۰ و ۴۸ دقیقه

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری دقایقی پیش از تقاطع خیابان فلسطین به جمع راهپیمایان سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شد.

ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه

غلامحسین اسماعیلی (رییس دادگستری استان تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در واکنش به خبر بازداشت فعالان محیط زیست با تایید این موضوع گفت: چون هنوز پرونده در مرحله اولیه تحقیقات است؛ اطلاع رسانی در این باره موکول می‌شود به زمانی که تحقیقات تکمیل شود. انشالله پس از کامل شدن تحقیقات، اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

رییس دادگستری استان تهران افزود: جمعی از کسانی که اطلاعاتی را جمع‌آوری کردند و به بیگانگان می‌دادند، شناسایی شدند و برخی‌ها دستگیر شدند و برخی‌ها هم ممکن است، در آینده دستگیر شوند. پرونده در مرحله اولیه است و جزییات قابل بیان نیست.

 ساعت ۱۰ و ۴۲ دقیقه

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور دقایقی پیش به خیل عظیم راهپیمایان یوم‌الله ۲۲ بهمن پیوست و همراه با مردم در جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد...

ساعت ۱۰ و ۳۹دقیقه

  معاون اول‌رئیس‌جمهور از تقاطع نواب به جمع‌ راهپیمایان پیوست.

fgfg

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه

 منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات از تقاطع خیابان قریب به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوست.

11

 ساعت ۱۰ و ۲۶ دقیقه

محسن هاشمی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم. شعار اصلی مردم در انقلاب اسلامی استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود و هنوز هم این شعار به خوبی از سوی مردم مطرح است و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران به استقلال و عدم دخالت خارجی در امور کشور بسیار حساس هستند، اظهار داشت: مردم ایران آزادی خود را با انتخابات‌هایی که تقریبا هر ساله برگزار می‌شود و مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می‌شوند، حفظ کردند و نمی‌گذارند دست بیگانگان به کشور برسد.

فرزند مرحوم آیت الله هاشمی درباره نظر ایشان درباره انقلاب و کارآمدی انقلاب تصریح کرد: هدف آیت الله هاشمی عدم صدمه به جمهوری اسلامی و ایذان بود و مشروعیت نظام را با کارامدی نظام یکی می‌دانستند.

هاشمی ادامه داد: آنچه مشروعیت نظام را تثبیت می‌کند، کارآمدی نظام است و مردم ایران استحقاق آزادی و آبادی را دارند.

وی با بیان اینکه امروز همراه با مسئولان و پرسنل شهرداری و شورای شهر در راه‌پیمایی امروز شرکت کرده است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، انقلابی است که ریشه در انساندوستی و فرهنگ ایرانی و اسلامی ملت ما دارد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم ما شهدا داده و خون دلهای بسیاری برای برپایی و حفظ جمهوری اسلامی خورده‌اند، ابراز داشت: مردم ایران به ۲۲ بهمن حساسیت ویژه‌ای دارند و بدون توجه به اختلافات سیاسی در راهپیمایی شرکت می‌کنند که پیامش به دنیا حفظ استقلال سیاسی است و به کسی اجازه دخالت خارجی را نمی‌دهند.

هاشمی با اشاره به انتخابات‌های سالهای گذشته بیان کرد: امیدواریم کارآمدی نظام افزایش یابد و مردم حس کنند که مسئولان می‌توانند مشکلاتشان را حل کنند. امیدواریم مسئولان صحبت‌های مردم را شنیده و درجهت حل آنها حرکت کنند.

ساعت ۱۰ و ۲۴ دقیقه

محمود نیلی احمدآبادی در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور در جمع خبرنگاران گفت: مشارکت مردم تا به حال به طور نسبی خوب بوده و حتما افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اهمیت راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: انقلاب اسلامی، انقلابی کاملا مردمی بود. یعنی مشارکت همه اقشار مردم را به همراه داشت. روز ۲۲ بهمن یادآور حضور شکوهمند مردم بوده و نشان می‌دهد این حرکت همچنان ادامه دارد چون انقلاب را متعلق به خودشان می‌دانند.

رییس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این حرکت انقلابی، جریانی است که توسط خود این مردم ایجاد شده و طبیعتا باید خودشان نیز از آن حمایت کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات و کمبودهایی در جامعه وجود دارد، یادآور شد: این مردم هستند که همانطور که انقلاب را رقم زدند، می‌توانند این مشکلات را نیز حل کنند.

نیلی احمدآبادی در پایان تصریح کرد: پیام همیشگی مردم این است که همیشه در صحنه هستیم. ما نیز باید امکان حضور گسترده‌تر مردم به ویژه جوانان را در عرصه‌های مختلف را فراهم کنیم و از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

ساعت ۱۰ و ۲۲ دقیقه

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در امور شهروندی  از مسیر خیابان قدس در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شد.

10

ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه

وزیر خارجه کشورمان دقایقی پیش از مسیر خیابان حافظ به خیل عظیم جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیوست.

photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۱_۱۰-۱۷-۳۰

ساعت ۱۰

 سردار سلیمایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در قم حاضر شد.

9

ساعت ۹ و ۵۱ دقیقه

 جایگاه سخنرانی رئیس‌جمهور در میدان آزادی آماده‌سازی می‌شود.

2

ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه

پرجم ۶۰ متری ایران توسط راهپیمایان حمل شد

3

ساعت ۹ و ۴۳ دقیقه

محمد علی نجفی، شهردار تهران صبح امروز طی سخنانی در آئین بر افراشتن بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران گفت: کم نبودند کسانی که در همان روزهای آغازین انقلاب ما، عمر این انقلاب را خیلی کوتاه می‌دیدند و فکر می‌کردند این انقلاب در مقابل سختی‌ها، توطئه‌ها و کارشکنی‌های داخلی و خارجی خیلی نمی‌تواند دوام بیاورد و خیلی زود خواهد بود که شاهد فروپاشی نظام جمهوری اسلامی خواهند بود.

او ادامه داد:  اما دیدیم که نظام جمهوری اسلامی ایران باصلابت، قدرت و استحکام در مقابل همه کارشکنی‌ها و توطئه‌ها ایستادگی کرد و راه خود را آنطور که معمار کبیر انقلاب ترسیم کرده بودند، ادامه داد.

شهردار تهران در ادامه به ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس یک نمونه از این صلابت و قدرت ملت ایران بود که دنیا را عاجز کرد و به دنیا فهماند که این انقلاب پایا و پابرجا خواهد بود تا به دست صاحب اصلی‌اش، حضرت صاحب الزمان (عج) برسد.

نجفی ادامه داد: ما نه تنها از جنگ نهراسیدیم و نتوانست ملت ما را تسلیم کند، بلکه جنگ را به مدرسه‌ای از عشق و ایثار، کلاسی از همدلی و وحدت، کانونی برای افزایش اقتدار، استقلال و آزادی ملت ایران تبدیل کردیم؛ امروز هم جمهوری اسلامی در مقابل همه چالش‌ها، دشواری‌ها و مشکلات پابرجا و مستحکم ایستاده است.

او با تاکید بر اینکه در کشور مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: البته در همه دنیا مشکلات، مسایل، چالش ها و دشواری هایی برای اداره کشورها وجود دارد که در کشورما هم به همین ترتیب است اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، تا وقتی که مردم پشتیبان و حامی این نظام مقدس هستند در صحنه‌های مختلف حضور دارند، کار سازندگی کشور ادامه دارد و این انقلاب هم پابرجا خواهد بود تا نظام جمهوری اسلامی روز به روز پر صلابت تر راه خود را ادامه دهد.

نجفی پرچم را در  اسطوره های ایرانی نماد چندگانه ای از همدلی، همراهی، وحدت، دوستی، صمیمیت، مبارزه بر علیه ظلم و ستم ستیزی ملت ایران خواند و گفت: همچنانکه در شاهنامه فردوسی پرچمی که در دست کاوه آهنگر بود، به عنوان نماد مبارزه با ظلم و فساد تبدیل شد و همواره در دست پادشاهان بر افراشته باقی ماند.پرچم همواره به عنوان نماد مشترک همه ارزش ها و نقطه اشتراک هویت ملی ما مطرح بوده است.

او ادامه داد: پرچم نه تنها به عنوان یک نماد بلکه به عنوان یک سرمایه نمادین و  با ارزش در کنار ایران و ایرانی وجود داشته است. حتی رنگ‌های این پرچم مقدس نیز حاوی پیام‌ها، گفته‌ها و شعارهای بزرگی برای همه دنیا است.

او با اشاره به رنگهای نمادین پرچم کشور گفت:  رنگ سبز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نمادی از سازندگی، توسعه، رشد و پیشرفت، رنگ سفید نمادی از صلح، آرامش، رغبت و گرایش ملت ما به صلح طلبی و آرامش جویی و رنگ قرمز نیز نمادی از صلابت و قدرت در مقابل بیگانگان و در مقابل هر ظلم و ستمی است که بخواهد بر ملت ما تحمیل شود. این سرمایه نمادین برای ما بسیار با ارزش است همچنانکه وقتی در داخل و خارج از کشور چشم ما به پرچم مقدس جمهوری اسلامی می‌افتد، احساس آرامش همراه با غرورو افتخار به ما دست می‌دهد.

پرچم ایران به خصوص در دوران جمهوری اسلامی از یک طرف به نام مقدس الله مزین شده و نماد ملی را با اعتقادات ایدئو لوژیک ما همراه ساخته است و از دیگر سو ۲۲ الله اکبری که بر حاشیه این پرچم نوشته شده، برای همیشه ۲۲بهمن را در ذهن ایرانی ماندگار می کند.

وی با اشاره به گفت رهبر انقلاب درباره پرشورتر  برگزار شدن راهپیمایی ۲۲ بهمن، تصریح کرد:مدیریت شهری تهران نیز برای پرشورتر کردن این برنامه، امروز به ابتکار برافراشته شدن پرچم در این مکان دست زده است؛ امیدوارم این ابتکار تبدیل به سنت حسنه‌ای شود که هر ساله با حضور همکاران ما در شهرداری و مقامات و گروه های مختلف به شکلی پرشور برگزار شود و این پرچم مقدس تا روز قیام حضرت مهدی (عج) برپا و برافراشته باقی خواهد ماند.

ساعت ۹ و ۳۲ دقیقه

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت و سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به جمع راهپیمایان پیوستند.

9

8

7

6

 ساعت ۹ و ۲۸ دقیقه

 محسن هاشمی رئیس‌شورای شهر تهران و محمدعلی نجفی شهردار تهران از مسیر خیابان شادمان به راه‌پیمایان ۲۲ بهمن پیوستند

مردم در حال گرفتن عکس سلفی با هاشمی و نجفی هستند.

3

2

1

15

14

13

12

11

10

ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه
تظاهرات‌کنندگان به صورت نمادین تابوت رژیم صهیونیستی را تشییع کردند.

5

ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه

در حالی که هنوز دقایقی به آغاز ساعت راهپیمایی ۲۲ بهمن باقی مانده است، مردم قبل از آغاز ساعت رسمی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در خیابان انقلاب تهران حاضر شدند.

ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه

طبق روال سال گذشته مجددا برای نمایش اقتدار موشکی کشورمان در مسیر راهپیمایی موشکی قرار گرفته است که مردم با آن عکس می‌گیرند.

4

3

2

1

photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۱_۰۸-۳۸-۲۴

photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۱_۰۸-۴۳-۱۳

photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۱_۰۹-۱۱-۰۹ (2)