مدیر مسئول نگارخانه ترانه باران كه در حوزه ي هنرهاي ايراني و اسلامي فعاليت دارد در حاشیه آیین گرامیداشت استاد سيد حسين ميرخاني در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر اظهار داشت: یکی از حوزه های که در طول این سالها مورد بی توجهی مسئولان واقع شده حوزه فرهنگ و هنر با رويكرد ايراني و اسلامي است، که متاسفانه بخاطر عدم حمایت و توجه دچار مشکلات فراوانی است تا آنجا که شاهد کاهش روند بسیاری از این مراسم ها در بخش خصوصي هستیم.

http://azizihonar.com/fa/uploads/akhbar9/1385576895_tarane-baran-3.jpg

وی افزود: همانطور كه مي دانيد نقش بخش خصوصي در پيشبرد اهداف و سياستهاي فرهنگي كشور غير قابل انكار است و تأكيد مؤكد رهبر عزيزمان هم بر حمايت از بنيانهاي خودجوش و با انگيزه نشانگر اين اهميت به واقع تأثيرگزار است.

کاظمی دولابی گفت: توجه به بنيانهاي فرهنگي رويكردي دوگانه دارد علاوه بر باروري فرهنگي به رشد اقتصادي هنرهاي اصيل و با هويت نيز كمك مي كند.

taranebaran 1

وی در ادامه تصریح کرد: من به عنوان یک بخش خصوصی علاقه مند به هنرهاي اصيل ايراني و اسلام ، در حوزه ي خط و خوشنويسي که اصلي ترين و اصيلترين هنر ايراني و اسلامي هست سالها با استفاده از سرمایه شخصی و تلاش فردی سعی ارائه خدمات فرهنگی در این حوزه را داشتم، به بي مهري مسئولين عادت كرده ام، حتی انقدر به خودشان زحمت نمی دهند که با توجه به دعوت و اطلاع رساني كه از آنها به عمل مي آيد، اما شاهد هستید که در این مراسم كه بزرگداشت مرحوم استاد الاساتيد سيد حسين ميرخاني بود و همینطور مراسم های نظیر این حضور بهم نرسانیدند که این خود به نوعی عدم داشتن دغدغه فرهنگی آنها را نشان می دهد.

taranebaran 2

دکتر کاظمی گفت: البته نباید از همکاری هاي هنرهاي تجسمي وزارت ارشاد که همواره ما را مورد لطف خودشان قرار دادند غافل شد و من همیشه از آنها قدردانی میکنم اما در عین حال با توجه به اهتمام مقام معظم رهبری بر تلاش سایر ارگان ها و سازمان ها در راستای تلاش و توجه به رشد مسائل فرهنگی در جامعه این قبیل بی توجهی ها و عدم حمایت مسئولان از بخش خصوصي كه مهمترين موتور محركه فرهنگي و اقتصادي در كشورها محسوب مي شوند، حتی از حضورشان هم در این رويدادهاي فرهنگي دریغ دارند چه رسد به حمايتهاي مادي و معنوي!!! و اين بي توجهي و بي مهري نه تنها باعث دلسردي و دلزدگي بخش خصوصي مي شود بلكه به نوعی توهین به فرهنگ و هنر و هنرمندان است.

taranebaran 3