رضا زنده‌جاه يكي از بازيگران نقش اصلي اين تئاتر يك ساعت قبل از اجراي روز يك شنبه 23 آبان ماه در تماشاخانه مرحوم فني زاده در گفت وگويي اختصاصي با انتخاب خبر گفت: از آنجايي كه در اين چند روز آدم‌هايي كه در تئاتر و سينما كار كرده‌اند و خاك صحنه خورده‌اند و از طرفي حضور پرشور مردم را به چشم ديديم باعث شد به اين نتيجه برسيم كه ماجراهايي غيرهنري در جريان انتشار اين پست، دخيل بوده است و به طور حتم يك جريان سازي پشت اين ماجرا قرار دارد.

paribad1

وي در ادامه اضافه كرد: از 4 ماه پيش وقتي آقاي اميد اسدي كارگردان اين اثر، طرح پري باد را پيشنهاد دادند، بعد از خواندن نمايشنامه متوجه شدم سناريويي با متن قوي و چهارچوب دار وجود دارد و به همين دليل وارد ماجرا شدم.

وي ادامه داد: پس از گردآوري يك گروه قوي و پرانرژي و پس از 35 جلسه تمرين روي صحنه حاضر شديم.

زنده جاه ادامه داد: خوشبختانه متن نمايشنامه در جشنواره فجر تأييد شده است اما براي اجرا در فجر بايد 2 هفته در يك سالن اجرا داشته باشيم، از آنجايي كه تمام سالن‌ها پر بود در نهايت به سالن فني زاده رسيديم.

وي افزود: نمایش «پری باد» از ۱۴ تا ۲۹ آبان ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در مرکز آفرینش منشور هنر واقع در خیابان انقلاب، ابتدای خیابان نجات الهی(ویلا)، کو چه مراغه، پلاک ۲، طبقه ۳ اجرا خواهد شد. اگر مشكلات نامعلوم پيش نيايد پري باد از يكم و تا سي ام خردادماه در تالار حافظ اجرا خواهد شد.

به گفته رضا زنده جاه، پري باد يك نمايش ملي و اسطوره‌اي است كه به زمان پادشاه كيخسرو برمي‌گردد و ماجرا از آنجايي آغاز مي‌شود كه کیخسرو پادشاه جدید ایران مى شود و به خون خواهى پدرش سیاووش به توران لشکر کشى می‌کند و به توس سپه سالار سپاه فرمان مى دهد از راه کلات و جرم گذر نکند اما توس نا فرمانى مى کند و راه به سمت کلات و جرم کج مى‌کند.

این نمایش با بازی رضا زنده جاه كه در پرونده‌ي هنري خود بازي در فيلم‌هاي جرم، عاشق كشي، آخرخط و همچنين سريال فاكتور هشت را دارد، سعید طاهرى، آیدا قهرمان، عباس بهمنش، مهرداد باقرى، ساغر صمدى، محمدرضا خلج، محبوبه عباسى، بهراد رفیعى، محمد اصغرى و على حیدرى اجرا می‌شود و كارگرداني اين اثر هنري را اميد اسدي به عهده دارد.

paribad2

paribad3

paribad4