لازم به ذکر است اولین جشنواره بانوان کارآفرین برتر ایرانی توسط این مرکز در 9 اسفند 1395 برگزار گردیده است.

karafarini zanan 4 1396

سخنرانی دکتر امیر محمودزاده، رئیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی شاخص پژوه
دکتر امیر محمودزاده در افتتاحیه جشنواره بانوان کارآفرین برگزیده و آینده پژوه ایرانی، ضمن خوش آمدگویی به همه مدعوین، روز زن و سال 1397 را تبریک گفت.

ایشان در ابتدا از وزارت کار، اداره کار و حمایت های آنان تقدیر و تشکر کرد.

مرکز کارآفرینی شاخص پژوه، هر سال در اسفند ماه جشنواره ای برگزار می کند و بر اساس شاخص های تعریف شده مثل شاخص های آینده پژوهی و نگاه توسعه نگر و خلّاق، بانوان را از استان های مختلف انتخاب و به رسم یادبود از آنها تجلیل می گردد.
اشراف دارید که تا 10 سال آینده حدود 50 درصد کسب و کارها، کسب و کار زنانه می شود و ما در سال های نه چندان دور با پدیده ای به نام مردان خانه دار مواجه می شویم. در آینده کودکان می گویند کجا میخواهیم برویم و زنان می گویند کی برویم و نقش آقایان متاسفانه کمرنگ می شود.

سازمان دیده بانی آینده پژوهی در گزارشی می نویسد که زنان میل بیشتری به کسب و کارهای شبکه ای و تیمی نسبت به آقایان دارند. همچنین قصد و اشتیاق بیشتری دارند. مانند مدیریت بحران که زنان تفکر چاره اندیشانه بهتری دارند و در مدیریت بحران موفق تر هستند. در حوزه خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی نیز به همین صورت است.

قبلا فکر می کردیم کارآفرینی، به معنای راه اندازی کارخانه، کارگاه یا سوله و استخدام تعدادی نیروی کار است که به این صورت کارآفرین شویم. اما الان تفکر تغییر کرده و گفته می شود کارآفرین کسی است که خلق ارزش کند، تفکر رو به جلو و خلاقانه داشته باشد. مقام معظم رهبری(مدظله)، نیز در سخنانشان از ژرف یابی سخن می ¬گونید. امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، می¬توان گفت تولید اندیشه، چون کشور با رکود خلاقیت و نوآوری روبروست. مدام از جنگ آب سخن می گویند. وقتی کشوری مانند ایران هزاران کیلومتر مرز و ساحل آبی دارد هیچگاه با جنگ آب روبرو نمی شود مگر اینکه دچار فقر تکنولوژی و فناوری باشد. وقتی نتوان آب را شیرین کرد، نتوان از ظرفیت های سواحل و بنادر استفاده کرد. ما باید حواسمان باشد و بدانیم توسعه پایدار چیست؟ و حواسمان باشد که توسعه را با پیشرفت اشتباه نگیریم، پیشرفت این است که بسیاری از امکانات را ایجاد می کنیم ولی توسعه از فکر و ذهن بشر، آموزش، مهد کودک و آموزش و پرورش آغاز می شود. در کشورهای توسعه یافته معمولاً سن آموزش و پرورش و کارآفرینی و نوآوری 20 سال کمتر از ایران است. کودک از همان کودکی آموزش می بیند که چگونه خلاق باشد و شغل آینده اش چه باشد. اگر کشوری توسعه یافته باشد وضعیت زنان و مردان در شاخص های مختلف مثل تندرستی، دسترسی به امکانات، سواد و .... برابر است. اگر کشوری وضعیت زنان و مردان در شاخص ها برابر نیست و این کشور در مسیر توسعه یافتگی است. پس توسعه را با پیشرفت اشتباه نگیریم.

karafarini zanan 1 1396

همه چیزی که ما از کارآفرینی می دانیم فقط 5 درصد از موضوع است. 70 درصد نمی دانیم که چیزی نمی دانیم و فکر می کنیم چون 10 نفر رو حقوق می دهیم کارآفرین هستیم. باید توجه داشت آغاز تفکر کارآفرینی از سنین کودکی است. جایی که باید تحوّل اساسی در نظام آموزش و پرورش ایجاد شود. افرادی باید تربیت شوند که تفکر خلّاق باشند.

در نقشه کلان روندهای جهان،100 شغل خوش آتیه قابل مشاهده است. این نشان می دهد که دنیا به چه سمت و سویی قرار است حرکت کند. چه حوزه هایی، پول ساز است. اگر می¬خواهید کارآفرینی کنید و درآمد بالا داشته باشید و بتوانید نسبت به دیگران ممتاز باشید باید به کسب و کارهایی که هنوز به وجود نیامده اند، فکر کنید. از این به بعد باید به جای بازاریابی به سمت خلق تقاضا حرکت کرد.

هرم موفقیت نشان می دهد برای موفقیت اول باید شخص تغییر کند، اشتیاق، ثبات قدم، همکاری و روحیه تعاونی، خودکنترلی، محبت و در نهایت که به کارآفرین برتر بدل می شوید.

karafarini zanan 2 1396

ادبیات فرصت چیست؟
کارآفرینی با فرصت رابطه مستقیم دارد. اگر بخواهیم بدانیم چرا کشورمان در کارآفرینی موفق نیست و تمامی افراد مثل شما بانوان موفق و کارآفرین به صورت منفرد و تکی موفق هستند هنوز کار تیمی رو یاد نگرفتیم. به عنوان مثال امکانات از یک نفر، سرمایه از یک نفر، ایده از یک نفر، دانش از یک نفر، مهارت از یک نفر، تبلیغات از یک نفر، در واقع ادبیات فرصت سازی هنوز شکل نگرفته است.

اول باید برای کارآفرینان اندیشه ورزی و اندیشه سازی کرد. بسیاری از کارآفرینان به صورت ذاتی کارآفرین هستند و دوره ای نگذرانده اند.

در کشور ما اعتماد اجتماعی پایین است. اول باید در کارآفرین باور ایجاد کنیم که چگونه می تواند از همه بهتر باشد. کارآفرینی باید در سبد مطالبات مردم قرار گیرد. ما باید خانواده کارآفرین، مدرسه کارآفرین، محله کارآفرین و در نهایت کشور کارآفرین داشته باشیم.

اگر کارآفرین بخواهد که مردم با او همکاری کنند باید مردم را متقاعد کند که سرمایه را در اختیار ایده کارآفرین قرار دهند یا اینکه ایده را به او بدهند.

مرکز نوآوری و تجاری سازی شاخص پژوه 4 گروه ورودی دارد:
1- صاحبان ایده، خلاقیت و تفکر
2- سرمایه گذار و خیر
3- اساتید دانشگاهها و حمایت کنندگان علمی به عنوان متخصص و راهبر
4- بازارسازی و گروههای تجاری سازی و خالقان تقاضا که تقاضاها را خلق می کنند به عنوان مثال در سال 1420 با سونامی سالمندان مواجه می شویم که بیش 150 شغل در رابطه با سالمندان وجود می آید. الان کشور یک کشور جوان است که هر 400 سال یکبار این پتانسیل پیش می آید که چنین جمعیت جوانی را داشته باشیم. ولی ما چون نمی توانیم مدیریت کنیم و به آنها برنامه دهیم و استفاده کنیم این را به عنوان تهدید می دانیم نه فرصت مانند فضای مجازی. چون از فضای مجازی بهره نمی گیریم آن را تهدید می دانیم نه فرصت. فضای مجازی فرصت استثنائی هست که برای ما مهیّا شده است.

خروجی های این مرکز عبارتند از خلق ثروت و ارزش، طراحی و خلق شغل های جدید

تاکنون تنها تفکر مردم این بوده که از بهره ارتزاق کنند، سرمایه خود را در بانک بگذارند و از سود آن بهره ببرند. چون مردم باور نداشتند که با همکاری و سرمایه گذاری بهتر میتوان بهره برد. اما اکنون چون پول های باد آورده و راکد در حال کم شدن است، خلاقیت و تفکر ارزش پیدا میکند مردم به سمت کارآفرینی و کسب و کارهای جدید رو می آورند.

اگر سرمایه ای دارید، اگر فرد خلاق هستید، اگر مرکز مشاوره کارآفرینی دارید باید بدانید که کلان روندهای آینده چیست؟ در چه حوزه هایی باید سرمایه گذاری کرد؟ حوزه سلامت، زیبایی، غذا، فضای مجازی، گردشگری و خدمات، هنر، محیط زیست حوزه هایی است که در آینده شغل های جدیدی خلق می گردد.

افراد موفق کسانی هستند که فقط یک قدم جلوتر از دیگران را می بینند. همان یک قدم کافی است تا دیدی جهانی داشته باشند و ظرفیت های اجتماعی را به ظرفیت های اقتصادی تبدیل کنند.

آن چیزی که در آینده ما رو موفق می کند ظرفیت سازی¬های اجتماعی است که انجام می دهیم و آن را به ظرفیت اقتصادی تبدیل می کنیم.

کشور در تجاری سازی هنر، مارکت آب و خدمات، توسعه وسیعی پیدا می کند. ما در آینده با توجه به توسعه تکنولوژی و فناوری نمی توانیم در صنعت، شغل زیادی ایجاد کنیم. شغل هایی که در صنعت ایجاد شده کمرنگ می شود. بیشتر ساختارها در جنوب شرق آسیا که پیشرو در زمینه کارآفرینی بانوان است مانند مالزی، ویتنام، سنگاپور به بانوان سپرده می شود. 100 شغل جدید بانوان که در دنیا ایجاد شده است و سنگاپور سردمدار آن است. تبلیغات در فضای مجازی، تجاری سازی هنر، تولید محتوا، تبلیغ اینترنتی، معلم مجازی و ... شغل هایی است که اگر میخواهید به افراد مشاوره درست بدهید بر مبنای سطح تحصیلاتی که دارند می توانید این شغل ها را پیشنهاد دهید.

چالش های پیش روی بانوان و کارآفرینی در ایران چیست؟
ساختار نظام یافته ای برای بانوان طراحی و تدوین نشده است. عدم خودباوری بانوان برای ورود به بازار کار. ضعف کشور فقدان آدم کیفی است. چون آدم کیفی تربیت نمی¬کنیم. نظام آموزش و پرورش یک نظام مسئله دار است. این نظام انبوهی از اطلاعاتی که فایده ای ندارد در ذهن دانش آموز می ریزد. خلاق، کارآفرینی و نوآور نیستند بلکه تکلیف محور هستند. چرا دانش آموخته های دانشگاه ها شغل ندارند، چون مهارت ندارند. چرا نمیتوان کسانی را آموزش داد که بتوانند از تحصیلات خودشان درآمد ایجاد کنند؟ پس نظام آموزش و پروزش ایراد دارد و باید به سوی ایجاد نظام تربیت حرکت کرد. مانند ژاپن. در ژاپن مسئولیت شغل، کارآفرینی و... یک کودک از سن 4 تا 40 سالگی به عهده وزارت تربیت است. به تدریج چندین وزرات در هم ادغام می شوند تا وزارت تربیت به وجود بیاید.

همچنین ما از موج تغییر عقب هستیم. بعد از گذشت 2 تا 5 سال از یک موج ما متوجه تغییرات و اتفاقات می شویم.
چطور در یک طرف خلیج فارس امارات با همان امکانات توسعه یافته و پیشرفت کرده ولی در این طرف خلیج فارس با این همه مرز آبی و سواحل فقیرترین مناطق هستند.

دکتر شاکرمی، مدیرکل
خانم ها نیمی از جامعه هستند و در قانون و مقررات و شرایط و ویژگی های کارآفرینی و فعالیت های اقتصادی تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد. طبیعتاً به لحاظ اینکه در خاورمیانه بیشتر تحصیلات بانوان در ایران هستند باید به این سمت حرکت کنند که در آینده نیمی از مشاغل را از آن خود کند. اما در این میان موانع فرهنگی هم وجود دارد. موانع قانونی در این مسیر وجود ندارد. بیشتر موانع، فرهنگی و خودباوری زنان است که به تناسب شرایط جغرافیایی در ایران متفاوت است. امروز، در حوزه صادرات حدود 120 نفر از بانوان کشور از فعّالین صادرات هستند و خارج از مرزهای کشور در حال کار هستند که جز افتخارات ما هستند.

 اگر می خواهیم در زمینه آینده نگری موفق شویم باید مطالعات خود را به خارج از مرزهای کشور گسترش دهیم. از تجربیات دیگران استفاده کنیم. کسانی که فعالیت اقتصادی خود را نه تنها در محل زندگی خود بلکه در جاهای دیگر هم گسترش می دهند.

با توجه به اینکه سواحل گسترده¬ای در شمال و جنوب کشور داریم ولی نتوانسته ایم از این پتانسیل ها استفاده کنیم. به اندازه ای که می گوئیم اقتصادمان بزرگ است نیست. باید به اندازه تمامی دهه شصتی ها، اقتصاد را بزرگ کنیم. اقتصادی که رهبر معظم انقلاب تأکید می کنند راه را به ما می گوید. اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از ظرفیت ها و مزیت های بلااستفاده ای که در کشور وجود دارد. اگر از این ظرفیت ها استفاده کنیم پول نفت در برابر این ها گم می شود. درآمد سالیانه یک کشوری مانند نروژ فقط با پرورش ماهی در قفس بیش از درآمد نفت ایران است. اگر می خواهید کارآفرین و الگو باشید باید بحث مطالعات و تحقیقات خود را فراتر از این مرز و بوم ببرید.

اگر یک فرد خلاق، نوآور و ریسک پذیر باشد آیا کفایت نمیکند بلکه استفاده از فرصت ها را نیاز دارد. اگر از فرصت ها استفاده نکنیم خلاقیت، نوآوری، ریسک پذیری و .... به درد نمی خورد. به عنوان مثال ترکیه با اینکه تمامی ظرفیت هایی که ما داریم را ندارد اما متوسط درآمد روزانه گردشگری مسجد اباصوفیه حداقل 500 میلیون تومان و حداکثر 2 میلیارد تومان است.

متاسفانه ما ظرفیت ها و مزیت های بسیار زیادی داریم که نتوانستیم از آن استفاده کنیم. به دلیل یک سری محرومیت ها خودمان را از تجربیات کشورهای توسعه یافته محروم کرده ایم.

مردمی هستیم وقتی شکست میخوریم به عنوان تجربه تلخ یاد می کنیم در صورتی که بزرگان حوزه اقتصاد به شکست ها به عنوان یک تجربه و سرمایه نگاه می کنند.

ما باید الگوی کار را تغییر بدیم. دیگر الگوی دستمزد و استخدام به شیوه قدیم پاسخگوی بیکاران تحصیل کرده ما نیست. باید از الگوهای جدید استفاده کرد. باید بپذیریم که امروز روش های خرید و فروش متفاوت است. استارتاپ ها به صورت تدریجی جایگزین شرکت های بزرگ غول پیکر و بازرگانی می شوند. امروز کسب اعتماد مشتری با گذشته متفاوت است. از نظر الگوی کار نیز باید تغییرات را پذیرفت. کار نیمه وقت و مشارکتی را پذیرفت. همه ما باید به سمتی برویم که جوانان کارآفرین پرورش دهیم. دیگر دولت ظرفیت بیش از این بزرگ شدن را ندارد. بزرگ شدن بیش از این دولت یعنی تخریب سرمایه های مملکت.

اشتغال زنان در بخش های غیردولتی رو به رشد است. 120 بانو در حوزه صادرات، فعالیت در 28 بخش ، از 8000 اعضای هیئت مدیره شرکت های دانش بنیان 1600 نفر بانوان هستند. در مراکز علمی بانوان توانمندی خود را ثابت کرده اند. در هر کجایی هم هستند فساد کمتر است.

هیچ توانمندی بانوان از مردان کمتر نیست. قانون و مقررات هم هیچ تفاوتی قائل نشده است. بلکه فقط اعتماد و خودباوری بیشتری می طلبد.

امروز در قالب اشتغال فراگیری که دولت اعلام کردند، اداره کل کار در 4 طرح آمادگی همکاری با حوزه بانوان را دارد: تمامی این طرح ها برای بخش خصوصی است.
1- طرح کارورزی که تحصیل کردگان را به بنگاه های اقتصادی برای 4 ماه آموزش معرفی می کند و بیمه و کمک هزینه ای به آنها پرداخت می گردد. بعد از 4 ماه اگر جذب کارگاه بشوند تا 2 سال حق بیمه را پرداخت می گردد و کارفرمایی که این افراد را جذب کند به مدت 2 سال از معافیت بیمه ای برخوردار خواهند شد.
2- طرحی برای حوزه روستاها و به خصوص روستاهایی که بانوان به عنوان کارآفرین نمونه هستند. 10000 نفر در این بخش ها تسهیلات 6درصد اعطا می کنند.
3- طرح تکاپو در سراسر کشور اجرا می شود که در تهران میتوان 3 هزار میلیارد تسهیلات در اختیار کارآفرینان قرار داد.
4- در رسته های پر اشتغال اگر کارآفرینان بخواهند فعالیت کنند از آنها حمایت می کنیم.

در پایان سخنان ایشان بانوان کارآفرین سوالاتی در زمینه بیمه، تسهیلات، مشکلات و طرح های مختلف مطرح کردند.

خانم دکتر بیات، جامعه شناس و موسس و رئیس آموزش عالی مجازی و غیر دولتی فاران مهر دانش
شاید در فضای فعلی که شما کارآفرین شدید و تولید، اشتغال و مشکلاتی هم در این فضا دارید هم باید به مشکلات پرداخته شود هم زمینه های مثبتی که بتوان به شما کارآفرینان کمک کرد.

مهمترین مسئله ای که برای همه کارآفرینان باید مطرح شود مدیریت منابع نیروی انسانی هست. ساختار برنامه ریزی کشور برای همه کارآفرینان، سرمایه گذاران و ایده پردازان و ... باید کمک کند تا بتوانند در مدیریت منابع انسانی موفق شوند. حتماً می دانید در بحث مدیریت منابع نیروی انسانی 2 مسئله مهم دخالت دارد: انگیزه کسی که کار می کند و دوم رضایت مندی از کار.

معنی و ترجمه کلمه کارآفرینی در ایران بیشتر این است که کارآفرین شرایطی را مهیا کند چند نفر کار کنند و درآمدی ایجاد شود ولی در جامعه شناسی اشتغال و مباحث توسعه به کسی گفته می شود که ریسک پذیر باشد.

کسی که کارآفرین است چگونه باید نیروی انسانی را انتخاب کند: امروزه تست هایی برای کشف استعداد شغلی وجود دارد. در کشور ما هیچ وزارتخانه ای نمی تواند پیش بینی کند که در بازه های زمانی مختلف چه نیروهایی نیاز دارد تا سیستم های آموزشی کشور بداند چه نیروهایی برای کشور تولید کند. پذیرش باز هست ولی وقتی که میخواهیم برای اشتغال ارسال کنیم محدود می شود. این یکی از فضاهای مضر بخش کارآفرینی کشور است که باید به آن کمک کرد. کسی که انگیزه ندارد سودآوری ندارد، کسی که رضایت مندی ندارد کار کارآفرینان را قفل می کند. ساختار حقوقی کشور بیشتر باید به کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کند. نظر بنده این است که مجوز را برای ایجاد کسب و کارها برداریم. هیچ کسی با مال و سرمایه خود دشمنی ندارد.

قانون کار مانع رشد تولید و کارآفرینی و سرمایه گذاری است. این در حالی است که در کشورهای دیگر مانند مالزی و ترکیه به این شکل نیست. باید وضعیت تفکری اقتصاد کشور تغییر کند. این قانون کار اجازه توسعه و پیشرفت را به ما نمی دهد.

پیشنهادی که سال 1384 ارائه شد راه اندازی شبکه مجازی بین المللی تجارت بانوان با عنوان جاده ابریشم بود. خریدار محصولات کارآفرینان نمی داند که آن محصول را کجا می تواند تهیه کند؟ کارآفرین نمی داند که نیاز و تقاضا کجا هست. در این شبکه این دو گروه به همدیگر معرفی می شوند. اگر از خدمات کشوری تا زمان عوض شدن این فضا چشم بپوشیم باید خودمان خودمان به همدیگر کمک کنیم تا زمینه فروش محصولات را در فضای مجازی فراهم کنیم.

کارآفرینان باید با تست استعداد شغلی نیروهای خود را بررسی کنند که بهر چه کاری ساخته شده اند.

در پایان سخنان ایشان بانوان کارآفرین سوالات و مشکلات این حوزه را مطرح کردند.

خانم مینا علاوش، مدیر آموزش موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران
اتاق بازرگانی ایران فعالیت¬های زیادی داشته است. موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران کارگاه ها، دوره ها و فعالیت های زیادی را برای کارآفرینان و در جهت اشاعه فرهنگ کارآفرینی برگزار نموده است. کارآفرینان به نوعی باید به اتاق های بازرگانی وصل باشید.

خانم دکتر امین زاده
قانون اساسی کشور در رابطه با برابری مرد و زن در مقابل قانون اصل 20 را قرار داده که همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را با رعایت موازین اسلامی مساوی می داند.

اصل 28 قانون اساسی می گوید هر کسی حق دارد که هر شغلی که خواست انتخاب کند و این محدودیت برای هیچکسی وجود ندارد. اصل 43 نیز مربوط به اشتغال زنان است. در رابطه با بحث زوج و زوجه نیز ماده 17 قانون مدنی ایران که گفته شده اصل بر حق اشتغال برای زنان است مگر اینکه به دلایلی زوج در شرایطی جلوگیری کند که به زوج این حق داده شده که در ارتباط با نوع کار و شب کاری یا ... جلوگیری کند. در قوانین دیگر مانند قانون کار 1362 در مورد کار نیمه وقت زنان، قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران، قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران و قانون مقررات استخدامی نیروی انتظامی مربوط به اشتغال زنان است. یکی از مهمترین قوانین اشتغال زنان، قانون کار است که حقوقی مانند ممنوعیت به کارگیری زنان در مشاغل سخت و زیان آور(کارهای سخت و طاقت فرسا کارهایی است که به جسم و روح و آبروی زن آسیب بزند)، مرخصی دوان بارداری، رسیدگی در زمان آسیب برای زنان قائل است.

اگر کارفرما زنان را استخدام کند باید تا مرحله ای که کودک رشد می کند(6 ماه) مرخصی دهد. اگر فرزند شیرده با مادر به محل کار آورده می شود باید هر 3 ساعت یکبار فرصت شیردادن داشته باشد. به مقدار کار مساوی حقوق مساوی پرداخت شود.
آخرین نقشه بیکاری زنان و جوانان نشان می دهد از 80 میلیون که در ایران زندگی می کنند 26 میلیون نفر معادل 40 درصد تا پائیز 1396 شاغل یا جویای شغل بوده اند. در مناطق روستائی بیش از 3 درصد نسبت به مناطق شهری شغل داشته ایم بدین معنی که معضل بیکاری در مناطق روستائی به مراتب کمتر از مناطق شهری است و 42 درصد از روستائیان در پائیز امسال شاغل بوده اند. حدود 11 درصد از جمعیت فعال اقتصادی یعنی حدود 3 میلیون نفر در کشور از شغل محروم هستند و بیکار می باشند. تعداد بیکاران مرد حدود 2139 نفر است که این بیکاران 10 درصد جمعیت اقتصادی کشور است. زنان بیکار 998 هزار نفر هستند که 19 درصد از جمعیت زنان بیکار هستند. در مناطق شهری 13 درصد و در مناطق روستائی 8 درصد بیکاری را تجربه می کنند. بنابراین بیکاری در روستاها کمتر است.

بخش مهمی از تحصیل کردگان کشور زنان هستند و بخش عظیمی از صندلی های دانشگاه ها را دختران اشغال کرده اند اما به همین میزان بیکاران در طیف تحصیل کردگان دختر بیشتر است. چرا جوانان دختر بیکاری را تجربه می کنند؟ یکی از دلایل، عدم پاسخگویی به نیاز بازار کار است. در نظام آموزشی کشور به نوعی تربیت نمی شود که نیاز بازار کار را پوشش دهد. بلکه طوری تربیت می شود که تورم نیرو در بعضی از رشته ها وجود دارد. بدین معنی که چه قبل از دیپلم و چه پس از لیسانس افرادی را داریم که درست آموزش داده نشده است. شاید فنی و حرفه ای ها بیشتر به درد کشور بخورند. دلیل دیگر بالا بردن نرخ بیکاری به دلیل وضعیت دستمزد است. دستمزد مردم خیلی کم است. مردم اگر بخواهند زندگی خود را با آبرو اداره کنند باید بیش از دو شغل را داشته باشند. بنابراین خیلی از افراد در کشور ما هستند که از 23 میلیون نیروی کار آماده در کشور 8 میلیون نفر کسانی هستند که بیش از زمان قانونی سرکار هستند. اگر40 ساعت در هفته زمان عادی کار است این 8 میلیون نفر بیش از این مقدار و نزدیک به 49 ساعت در حال انجام کارهای دیگر هستند تا بتوانند زندگی را اداره بکنند. لذا چند شغله بودن باعث شده است که عده ای از حوزه کار بیرون بمانند. چند شغله بودن در شهرها بیشتر است. بدین معنی که 39 درصد شاغلان در شهرها بیش از حد مقرر سر کار بوده اند، اما در مناطق روستائی این آمار به این اندازه حاد نیست. چرا مردم چند شغله بودن را انتخاب می کنند؟ حداقل هزینه برای یک زندگی سالم 2میلیون و 489 هزار تومان در ماه پیش بینی شده است. اما امروزه حداقل دستمزد برای بسیازی از افراد 930 هزار تومان است. بنابراین مجبور است که چند شغل انجام دهد تا به حد آبرومند برسد.

در خصوص سهم صنعت، کشاورزی و خدمات: از 23 میلیون نفر 17درصد از شغل ها در بخش کشاورزی است که 16 درصد از کشاورزان مرد و 23 درصد زنان هستند. 33 درصد(7.5 میلیون نفر) در بخش صنعت، 34 درصد مردان و 25 درصد را زنان هستند، 50 درصد اشتغال در کشور در حوزه خدمات است. 49 درصد مردان و 53 درصد زنان اشتغال خدماتی را دارند. 10 درصد از 23 میلیون نفر نیروی فعال شغل نیمه وقت را تجربه می کنند.

نمره استان ها در حوزه اشتغال
استان خراسان شمالی با 46 درصد جمعیت شاغل بالاترین فعالیت اقتصادی را داشته اند. اردبیل همیشه نمره یک اشتغال را داشته است با 44 درصد اشتغال، در استان تهران 39 درصد مشارکت اقتصادی وجود دارد که در سال های گذشته پایین ترین سطح اشتغال و کارآمدی در این استان بوده است. کمترین اشتغال و مشارکت اقتصادی را سیستان و بلوچستان دارد که فقط 30 درصد جمعیت فعال، مشارکت اقتصادی می کنند. در رتبه بعد استان ایلام مشارکت اقتصادی 34 درصد است. استان کرمانشاه با نرخ بیکاری 25 درصد، بیکارترین استان در پائیز گذشته بود. نرخ بیکاری در استان چهار محال و بختیاری به 21 درصد رسیده است. در تهران نرخ بیکاری 11 درصد است که نشان می دهد در استان تهران 7 درصد کمتر از استان های دیگر اشتغال داریم.
بنابراین این آمارها نشان می دهد که طرح هایی که مثل اشتغال فراگیر، جذب سرمایه گذاری، بالا بردن تقاضا مفید نبوده است.

بنابراین باید به عنوان بخش خصوصی، تغییر سیاست ها، تغییر در وضعیت امنیت سرمایه گذاری، امنیت شغلی و امنیت حقوقی برای فعالان اقتصادی تقاضا کنیم. اگر مصوبات مجلس و بخشنامه های دولتی هر روز تغییر کند فعال اقتصادی نمی تواند با امنیت کامل فعالیت نماید. تقاضا می کنیم تمامی بخش های قانون گذاری و مقررات گذاری در مجلس و دولت و قوه قضائیه ار حرکت شتابان تغییر قوانین و مقررات خوداری کنند و حرکت های آنی را انجام ندهند. انتظارات مشروع شهروندان را رعایت کنند و اگر تغییری در هر مقرراتی قرار است صورت بگیرد باید یک دوره انتقالی برای آن بگذارند. ابتدا اطلاع رسانی به شهروند اقتصادی، و در دوره انتقالی به فعالین فرصت داده شود تا حمایت شوند. امروز سرمایه گذار و سرمایه دار، ایثار گر بخش اقتصاد ملی است. اگر روزی جوانان برای وطن جنگیدند و جهاد کردند امروز جهادگران همین فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران هستند و باید حمایت شوند. اگر سرمایه گذاران و کارآفرینان مورد حمایت قرار گیرند آثار آن بر زندگی کارگر مشخص است. اگر کارآفرین و سرمایه گذار امنیت داشته باشد، کارگران حرفه ای بیشتری جذب می کند، با رضایت مندی بیشتری کار میکند و کیفیت محصولات بالا می آید. حداقل سود کارآفرین باید تأمین شود.

مسئله دیگر بنگاه های کوچک صنعتی و اقتصادی است که در جامعه باید حمایت شود. در منطقه یورو در اتحادیه اروپا، 99 درصد از بنگاه های تولیدی، بنگاه های کوچک متوسط هستند. جایی دیگر در جهان نیست که بنگاه های عظیم درست کنند، بلکه بنگاه های کوچک و متوسط هستند که کار تولید و اقتصاد را اداره می کنند. امروز در دنیا از هر 10 فرصت شغلی جدید، 9 فرصت از طریق بنگاه ها و فرصت های کوچک ایجاد می شوند. در دنیا حدود 40 میلیون بنگاه کوچک و متوسط داریم و ایران جز 20 کشور اقتصاد برتر به لحاظ منابع معدنی است ولی به لحاظ کسب و کار به دلیل سوء مدیریت در رتبه 120 جهان قرار دارد. در سال گذشته 4 رتبه نیز تنزل کرده ایم.

در لایحه بودجه 97 ، قانون بودجه سعی کرده است که دو مورد لحاظ گردد: توان افزایی و اشتغال برای زنان.
در سیاست های کلی تحکیم بنیان خانواده و توان افزایی زنان که سیاست های کلی مقام معظم رهبری است. گفته شده علاوه بر اینکه خانواده یک نهاد برتر است. اگر خانواده بپاشد هیچ چیز دیگر در جامعه وجود نخواهد داشت. استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه ها با توجه به نقش سازنده زنان باید اتفاق بیفتد. به همین جهت در اجرای ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه، 05/0 درصد از اعتبارات هزینه ای اتاق استان ها برای حقوق زنان و تحکیم بنیاد خانواده و اشتغال زنان اختصاص داده شده است. که هر 6 ماه یکبار باید استاندار به کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش دهد که برای زنان چه اقداماتی انجام شده است.

وام ازدواج هم از 10 میلیون به 15 میلیون تومان افزایش پیدا کرده با دوره بازپرداخت 5 ساله.

بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1397:
کسانی که برنامه اشتغال مولد و گسترده دارند، با تأکید بر اشتغال جوانان و افرادی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و زنان تسهیلاتی برای طرح های تولیدی اشتغال زا با اولویت بازسازی و نوسازی صنایع تکمیلی، راه اندازی طرح های صنعتی و معدنی نیمه تمام که پیشرفت 60 درصدی داشته، پروژه های صنایع کوچک، پروژه های مسکن، بافت های فرسوده و حمل و نقل ریلی، کسانی که در مناطق مرزی اشتغال زایی کنند، از اعتبارات تملک دارایی 20 درصد در قالب کمک های فنی یا اعتباری به کارآفرینان ارائه می شود.

دکتر جمشید تقسیمی و دکتر زلیخا لطفی از دیگر افرادی بودند که در زمینه کارآفرینی توضیحاتی ارائه دادند و در پایان تعدادی از بانوان کارآفرین به معرفی فعالیت های اقتصادی خود پرداختند.

در پایان مراسم از بانوان کارآفرین برتر تقدیر و به رسم یادبود لوح سپاس و تندیس به آنها اعطا گردید.

تقسیمی

بهترین کارآفرین زن در دنیا کی بوده است؟
ملکه ویکتوریا، عضو انجمن کارآفرینان کمبریج وقتی در انگلیس میخواهد کارآفرین شود مجبور می کنند که زندگینامه ملکه ویکتوریا رو بخوانند. علم اقتصاد در زمان پادشاهی ایشان به وجود آمد.
اولین کارآفرین زن ایران مهد اولیا در زمان ناصرالدین شاه بود که کارگاه های فرش بافی داشت.

یکی از موانع کارآفرینی زنان، تنگ نظری دیگران است. به دولت اطمینان نکنید مذاکره کنید. به دولت اتکاء نکنید تعامل بکنید.

برای کارآفرین شدن فیلم مستند ببینید.

یک پیشنهاد این است که کارهایی که مردان شکست خوردن زنان انجام می دهند.

غرفه مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی شاخص پژوه در این نمایشگاه

karafarini zanan 3 1396

لوح سپاس و تندیس اولین نمایشگاه توسعه کسب و کار به مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و کارآفرینی شاخص پژوه

karafarini zanan 5 1396