kampaineshteghalmohitمؤسس کمپین حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: اما خبری که از طرف وزارت آموزش و پرورش منتشر شد، چیزی غیر از آن بود که محیط زیستی ها انتظارش را داشتند؛ رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد تدریس این کتاب به غیر محیط زیستی ها داده خواهد شد!

وی ادامه داد: به همین منظور اعضای کمپین حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست بر آن شدند که اعتراض خود را برای این اقدام اعلام نمایند. طومار اعتراضی به تصمیم آموزش و پرورش خطاب به ریاست محترم جمهوری و ریاست شورای عالی محیط زیست کشور با امضای ۶۲ هیأت علمی محیط زیست در دانشگاه های مختلف و۲۰۰۰ دانش آموخته محیط زیست در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری همراه شد.

این فعال مدنی خاطرنشان کرد: در طی بازدیدهای رییس سازمان حفاظت محیط زیست از نمایشگاه بین المللی محیط زیست مورخ هشتم اسفند ماه نامه ای مبنی بر استفاده محیط زیستی ها برای تدریس درس انسان و محیط زیست به خانم دکتر ابتکار تحویل داده شد که ایشان تقدیم دکتر روحانی به نمایندگی از جامعه متخصصین محیط زیست نمایند.

رحمان زاده اظهار داشت: امیدواریم رییس سازمان حفاظت محیط زیست صدای رسای مشکلات بیکاری جمع کثیری از دانش آموختگان محیط زیستی به دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری باشند.

مؤسس کمپین حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست تأکید کرد: قطعاً باور به متخصصین این رشته می تواند بخشی از مشکلات عدیده محیط زیستی را کاهش دهد و به سامان برساند، به امید آنکه به این نتیجه رسیده باشیم یکی از عوامل مهم معضلات حال حاضر محیط زیست کشورمان نبود جایگاهی محکم برای دانش آموختگان محیط زیست و متولیان حفاظت از محیط زیست سرزمینمان است.