مهدی حاج محمود عطار*: بعد از ورود دادستان محترم به قصه ی عدم پذیرش استعفای شهردار محترم در جلسه شورای شهر، و البته استعفای مجدد ایشان و این بار پذیرش رفتن ایشان، و درست بلافاصله ورود بحران ارز به کشور و اعلام مجرمیت داشتن بیش از مقدار معینی ارز توسط معاون محترم رئیس جمهور، بر آن شدیم تا یادآوری کنیم که انگار مسئولان یادشان رفته که نباید در امور یکدیگر دخالت آنهم به این شفافی داشته باشند، بحث های نظارتی همواره بین قوا با یک دیوان سالاری نهادینه و عملا اجرایی در حال مثلا انجام هستند، اما اینکه مقام مسولی به رای منتخبین ملت حمله کند،(آنهم به زبان تهدید) و بلافاصله مسوول اجرایی در جرم انگاری ایفای نقش کند، کمی که نه، خیلی جای تاسف دارد!!!

تفکیک قوا بد یا خوب فعلا از اصول قانون اساسی ماست و باید محترم شمارده شود، و همین که قوانین موجود از طرف خود مسولین محترم گمارده نمی شوند حاصلش همین وضع بغرنجیست که گریبان گیرمان است. اگر تهدیداتی که همواره برایمان گفته می شود جدیست (که هست) لااقل انرژی خود را صرف اتحاد و مقابله با آنها کنید. متاسفانه در ادبیات سیاسی کشور شاهد حملات تند مسوولین به هم هستیم، همانهایی که بعد از لعن کردن، کنار هم به نماز می ایستند. اگر رفتارهای رسانه ای و سیاسی ترامپ را نقد می کنیم، خودمان همان مسیر را طی نکنیم.

اگر الان از تهدیدات مستقیم بگوییم، لاجرم متهم به سیاه نمایی می شویم، ولی مجبوریم که یادآوری کنیم، تهدیدات جدیست و بسیاری ازآن ها هم داخلیست و باید با همت همه رفع و رجوع گردد.انرژی یکدیگر را صرف نشان دادن برتری حزبی و جایگاهی و مقامی هم نکنید، این انرژی ها حاصل خون عزیزان این مرز بوم است که هم سرمایه های معنوی بینظری بودند و هم سرمایه های مادی کم نظیری، برای هر صندلی که روی آن می نشینید خون ها داده شده و اولین وظیفه برای پاسداشت آن خون ها، رعایت امانتداری است. همان تلاشی که برای برتری طلبی می کنید باید امانت دارانه باشد. ایجاد موج و بعضا موج سواری یقینا خیانت به آن خونهاست.

* پژوهشگر و مدرس دانشگاه