مدیر پروژه در گفتگو با خبرنگار «انتخاب خبر» در تشریح ویژگی های بارز این نرم افزار نسبت به نرم افزار قدیمی «انتخاب خبر» افزود: نرم افزار جدید مدرن تر، سبک تر و با قابلیت های بیشتر است، چراکه در این نرم افزار از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است.

وی تأکید کرد: به دلیل اینکه «انتخاب خبر» دارای هزاران عنوان خبری از سال های گذشته بود و امکان از دست دادن عناوین خبری برای مجموعه سایت «انتخاب خبر» وجود نداشت، همه ی تلاش کادر فنی گروه مهندسی رسانه پونه بر حفظ محتوای گذشته این سایت خبری استوار گشت و با نگاهداری محتوا، ساختار و قالب سایت قدیمی، سیستم جدید راه اندازی شد.

این کارشناس فناوری اطلاعات ادامه داد: با در نظر گرفتن این محدودیت ها سعی بر این بوده تا با کمترین تغییر ظاهری و نگاهداری تمامی محتوای مطالب گذشته، سایت جدیدی در شأن «انتخاب خبر» تولید شود.

narmafzarentekhabkhabr.2

با بیان اینکه نرم افزار جدیدی که اکنون برای پایگاه خبری «انتخاب خبر» به کار گرفته شده از تولیدات گروه مهندسی رسانه پونه بوده، تصریح کرد: این نرم افزار به عنوان نرم افزار تحریریه خبر برای میزبانی خبرگزاری ها و سایت های خبری قابلیت های بسیار زیادی داشته و به عنوان نمونه، سایت «انتخاب خبر» در سیستم جدید، امکان قرار دادن لید خبر، فیلم، صدا، گالری تصاویر، گزارش تصویری، برچسب، کلمات کلیدی، روتیتر و زیر تیتر را پیدا کرده است.

narmafzarentekhabkhabr.4

وی، خبر از افزایش رتبه این سایت خبری در موتورهای جستجوگر مانند گوگل و همچنین سایت الکسا را داد و گفت: یکی از موارد بارزی که تکنولوژی جدید در اختیار سایت «انتخاب خبر» قرار داده است، ایجاد آدرس های مناسب برای موتورهای جستجوگر می باشد، که همین ویژگی، رتبه این سایت خبری را در سایت های الکسا و موتورهای جستجو در آینده افزایش خواهد داد.

مدیرعامل گروه مهندسی پونه همچنین با اشاره به امکانات جدید نرم افزار تحریریه خبر «انتخاب خبر» اظهار داشت: در صفحه نخست سایت قدیمی «انتخاب خبر»، محدودیت قرار دادن لیست سرویس های خبری، آخرین اخبار، پربازدید ترین مطالب و گزارش تصویری وجود داشت که این محدودیت ها در سیستم جدید مرتفع شده است.

narmafzarentekhabkhabr.3

، بهینه سازی نوع نمایش صفحه نخست سایت قدیمی را از دیگر نکات برجسته و قابل توجه سایت جدید «انتخاب خبر» برشمرد و افزود: فعال سازی مجدد RSS سایت «انتخاب خبر» از دیگر امکانات سایت جدید است.

وی با تأکید بر اینکه سابقه کاری گذشته پایگاه خبری «انتخاب خبر» بیانگر آن است که این سایت یک سایت خبری فعال و مطرح در عرصه ی رسانه ای کشورمان و حتی عرصه ی رسانه ای بین المللی می باشد، گفت: پایگاه خبری «انتخاب خبر» دارای تعداد زیادی خبرنگار در اقصی نقاط ایران می باشد، که از این پس امکان کار کردن مستقیم این خبرنگاران در سیستم جدید این سایت خبری فراهم گردید و سطوح دسترسی مناسب برای آن ها در نظر گرفته شده است.

این کارشناس فناوری اطلاعات همچنین ایجاد سامانه ی ارسال خبرنامه برای این سایت خبری را از جمله امکانات نرم افزار جدید دانست و اظهار داشت: نظر به اینکه سایت خبری «انتخاب خبر» قصد دارد در کمترین زمان ممکن، مخاطبان خود را از آخرین اخبار روز ایران و جهان آگاه سازد، سامانه ارسال خبرنامه هوشمند با قابلیت ارسال برای بیش از 5000 کاربر اینترنتی در سایت مزبور فعال شد.

مدیر پروژه در پایان با تأکید بر اینکه میزان بازدید قابل توجه قبلی از سایت «انتخاب خبر» حاکی از آینده ای روشن برای این سایت خبری است، تصریح کرد: «انتخاب خبر» به عنوان یک سایت خبری فعال با استفاده از نرم افزار جدید تحریریه خبر و وجود قابلیت های فراوان این نرم افزار قادر خواهد بود تا در آینده ای نزدیک، بازدیدهای خود را نسبت به گذشته افزایش داده، که با در نظر گرفتن تعداد بازدیدها و نیز به روزرسانی فعلی این سایت خبری قطعاً بر تعداد سازمان ها و ارگان های حامی و اسپانسر پایگاه خبری اطلاع رسانی «انتخاب خبر» افزوده خواهد شد.