صادق زيباكلام: هر رييس‌جمهوري براي چينش كابينه مجبور است ملاحظاتي را در نظر بگيرد. مساله كابينه در جوامع توسعه‌يافته كه ساختار حزبي و انتخابات دو جزء جدايي‌ناپذير هستند، روشن است. حزب پيروز برنامه‌ها و ساختار دولت را مشخص مي‌كند. اگر همچون انتخابات اخير انگلستان هيچ حزبي حايز اكثريت نشود، دولتي...
حمیدرضا نظري: بوی عيد می آید و صداي زوزه باد بهاري و اتاقكي فرسوده و تهي از نان و مادري نحيف و بيمار كه در ميان سرفه هاي جان خراش، به خيابان و مردي نابينا و "سهراب" ده ساله اش مي انديشد؛ پسربچه ای خندان که دلش می خواهد صورت خود را سیاه کند و "حاجی فیروز" کوچک این شب ها و روزهای مردم شهرش شود...
انتخاب خبر: ديروز ۱۴ خرداد ۶۸ در اذهان تداعي شد؛ خيابان انقلاب بوي آن روزها را مي‌داد كه امام رفته بود. بيش از ۳ ميليون جمعيت ديروز با لباس‌هاي مشكي و چشمان اشك آلود آمدند تا براي آخرين بار با شخصيتي كه رفاه مردم را بر آسايش خود ترجيح مي‌داد وداع كنند.
عباس عبدي: برخي از مسائل اجتماعي كشور به صورت مزمن درآمده و گويي در برابر هرگونه برنامه‌ريزي در جهت مقابله با آنها واكسينه شده‌اند.
حسن هانی زاده: سخنان نخست وزیر انگلستان برعلیه ایران يك اقدام خطرناك براي كشاندن بحران خاورميانه به سمت خليج فارس و ايجاد تقابل ميان ايران و رژيم صهيونيستي است.
علی صوفی: حداقل كاري كه دولت انجام داده اين است كه كشور را از خطر بحران‌هاي عظيم اقتصادي وسیاسی نجات داده و رويكرد دنيا را نسبت به ايران تعاملي كرده است.
مرتضي اشراقي: اظهارنظر و حضور در عرصه‌هاي سياسي از اقتضائات و لوازم دوران دانشجويي است؛ وليكن آنچه موجب خدشه‌دار شدن شان و مرجعيت اجتماعي دانشجويان مي‌شود گرايش به گروه‌ها و نهادهاي سياسي خارج از دانشگاه است.
محمدتقی فاضل میبدی: براي شناخت اين مرجع تقليد فقيه و عالم بي‌بديل بايد به سوابق و اقدامات ايشان نظري انداخت.
آیت‌ا... هاشم‌زاده هریسی: امروز اربعين به مانور اسلام و به‌ويژه تشيع در جهان تبديل شده است. مراسمي كه نه تنها شيعيان و مسلمانان كه حتي بسياري از مردم ساير اديان را هم جذب خود مي‌كند و آنها هم به كربلا مي‌آيند تا اين حركت و جنبش اسلامي- شيعي را مشاهده كنند.
داریوش سجادی: رسالت یک متخصص و تحلیلگر علوم سیاسی، پردازش داده های سیاسی بمنظور پیش بینی تحولات و بالتبع مدیریت تحولات و احتراز از اصل غافلگیری ناشی از تعاملات زیر پوستی دنیای سیاست است. علی رغم این نمی توان سترونی و غافلگیری بخش وسیعی از تحلیلگران در ماجرای پیروزی دونالد ترامپ را نادیده انگاشت.
سيدجلال ساداتيان: سيستم انتخاباتي آمريكا به‌گونه‌اي است كه اگر كانديدايي در يكي از ايالت‌ها بتواند آرای بالاتري را به دست بياورد، تمام آرای آن متعلق به وي خواهد بود.
محمد سلطانی فر: نمايشگاه مطبوعات، فرصتي براي آشنا شدن مردم با رسانه‌ هاي تخصصي و رسانه‌ هايي است كه قبلا با آنها آشنايي نداشتند و همچنين فرصتي براي مطبوعات محلي كه بتوانند خود را معرفي كنند و فرصتي است براي تمام حوزه‌ هاي رسانه‌ اي كه با آخرين دستاوردهاي روز آشنا شوند.
احمد شیرزاد: جلسه راي اعتماد به سه وزير پيشنهادي دولت را بايد نخستين آزمون جدي مجلس دهم نام گذاشت. آزموني كه افكار عمومي نيز به آن چشم دوخته‌اند و حساسيت بيشتري نسبت به آن در مقايسه با ساير موضوعات دارند، مي‌تواند كارنامه‌اي مثبت از نمايندگان جديدالورود به ثبت برساند.
علیرضا افشاری: بیش از یک دهه است که هفتم آبان‌ماه برای گروهی از ایرانیان تبدیل به روزی برای بزرگداشت کورش بزرگ شده است، که نمودِ آن گرد هم آمدن در پاسارگاد ــ آرامگاه آن شخصیت تاریخی ــ است.
افشین علاء: شب عاشورای امسال توفیق همراهی با خیل عاشقانی را داشتم که سر از پا نشناخته خود را به حسینیه امام خمینی رسانده بودند تا در حضور رهبر انقلاب اسلامی به یاد حماسه کربلا سوگواری کنند. هرچند عظمت، شکوه و معنویت این مراسم مدیون نفس های پاک زنان و مردانی است که با عشق و اعتقاد وصف ناپذیر به...

آخرین اخبار

نیازمندی ها

دعوت به همکاری

پایگاه خبری انتخاب خبر از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@entekhabkhabar.ir مکاتبه فرمایند.

نظرسنجی

با توجه به حجم گسترده تخریب محیط زیست ایران، با تشکیل ائتلاف سبز و تشکیل دادگاه های محیط زیست در جهت دفاع از محیط زیست رنجور کشور موافقید؟